Dávid Kornél koffer trükkje: sportolási tippek utazáshoz

Aki rendszeresen sportol, annak már pár napos kihagyás is felboríthatja az edzéstervét. Ezért fontos, hogy előre átgondoljuk, hogy ha elutazunk, hogyan oldjuk meg a mozgást.

Sportolási tippek nyárra

Dávid Kornél, egykori NBA (amerikai profi kosárlabda bajnokság) játékos, aki jelenleg játékos-megfigyelőként járja a világot, elárulja ő hogyan csinálja.

Az edzés és az utazás összehangolása, kíván néha egy kis kreativitást is attól, aki szeretné a napi rutint a megszokott környezetétől távol is betartani, vagy legalábbis megközelítőleg szinten tartani. A szállás lehet kulcskérdés, de ha nem adottak a tárgyi feltételek, akkor is van megoldás.

„Nem lehet kifogás, hogy nincs edzőterem a szállodában. Aki akarja, az utazás alatt is meg tudja oldani, hogy mozogjon. Mivel elég sokat utazom, így nem mindig egyszerű a napi edzéseket technikailag kivitelezni. Otthon főleg edzőtermi gyakorlatokat csinálok, azon belül is, leginkább saját testsúlyos edzéseket”– mondja Dávid Kornél

Hozzáteszi: A szálloda kiválasztásánál azt nézem általában, hogy van-e fitness terem vagy olyan szoba, ahol a számomra megfelelő gyakorlatokat el lehet végezni. Ha nincs külön terem, akkor a hotelszobában kell edzeni, vagy ki kell menni futni, amit már tényleg szinte bárhol meg lehet oldani.”

david kornel2

A koffer trükk

Ha elég hely van a szobánkban, a testgyakorlás számos változatát kipróbálhatjuk. A saját súlyos edzésgyakorlatok tárháza szinte kimeríthetetlen lehetőséget kínál. És ha elég erősek és bátrak vagyunk, még a bőröndünket is használhatjuk.

A beltéri edzésre Dávid Kornélnak több módszere is van: „Az egyik egy 25 perces gyakorlatsor, amelyet megállás nélkül csinálok végig.  Ezek elég kimerítő feladatok ahhoz, hogy ennyi idő alatt is meglegyen a napi mozgásszintem. És nem elhanyagolható szempont, hogy általában a szállodai szobákban ez kivitelezhető is.

A sor öt gyakorlatból áll, melyeket pihenő nélkül, köredzésszerűen végzek. A gyakorlatok: fekvőtámasz, „Jumping Jack” – amely magas karlendítéssel egybekötött terpeszbe ugrást takar -, kitörés, guggolás, és fekvőtámaszban végzett váltott lábemelés. Egy kör 45 másodperc gyakorlatból, és 15 másodperc pihenőből áll. Ezeket általában ötször szoktam ismételni.

„A másik módszerhez a bőröndöt kell használni. Fekve nyomást, vagy lábemelgetést is lehet vele csinálni, csak a kreativitásunkon és a bőrönd súlyán múlik, mit hozunk ki belőle”– meséli Dávid Kornél.

Bárhol étkezhetünk egészségesen

Érdemes az edzést még a reggeli előtt letudni. Utána jobban eshet a reggeli, amit már nyugodt szívvel fogyaszthatunk el. Szinte bármilyen utazás során megoldható, hogy figyeljünk a bevitt tápanyagok összetételére. A sok fehérje, kevés szénhidrát szabály pedig mindenhol betartható.

„A megszokott táplálékkiegészítőkről sem kell lemondani. A nyaralás nem feltétlen egyenlő azzal, hogy plusz öt kilóval térünk haza. Magunkkal vihetjük az edzések kiegészítőjeként szolgáló fehérjeporokat, ami óriási segítség lehet a diétánk megtartásában. Ráadásul nem foglal sok helyet, napi egy adagot el lehet csomagolni a bőröndbe minden gond nélkül” – tanácsolja Mező Mónika a PeakShop.hu táplálékkiegészítő szakértője

Hozzátette: Azért figyeljünk, hogy ne essünk túlzásokba. Egy fagyi, vagy egy könnyű, ízletes ebéd még a legkeményebb felkészülés mellett is bele kell férjen a nyaralásba.

Dávid Kornél egy kis dobozban szokta magánál tartani az összeállított vitaminokat, amelyeket rendszeresen szed. Ez a kis csomag általában multivitamint, ízületvédőket, és edzés után alkalmazott – a szervezet regenerálódását segítő vitaminokat tartalmaz. Emellett néhány alapelv betartásával tartja fitten magát az utazások során is

„Próbálok rá figyelni, hogy soha ne legyek nagyon éhes és ne lakjam teljesen jól. Inkább a grillezett fehér húsokat, zöldségeket és a salátákat részesítem előnyben. Este már nem eszem nehezet. A kevés szükséges szénhidrátot általában durum tésztából készült ételekkel viszem be. Ebédre, ha csak tehetem levest választok, ami külföldön néha nehezebben kivitelezhető. Ilyenkor második fogásként csak kevesebb mennyiségű, könnyebb étel jöhet szóba” – árulta el Dávid Kornél.

Forrás: https://napidoktor.hu/index