A nők ízületei fájósabbak

Az idősebb hölgyeknek meglepően nagy részét érinti az ízületi fájdalom és – gyulladás, amelynek nagyon komoly következményei lehetnek.

Ízületi gyulladások – A korral nő az előfordulás

Egy kutatás szerint a 85 év feletti lakosság 65,4 százalékát érinti az arthritis, vagyis az ízületi gyulladás. Jórészt főként nők a szenvedő alanyok. És bár az arthritis erős összefüggést mutat az idősödéssel, eddig csak kevés kutatás vizsgálta a konkrét összefüggéseket. A szakértők azt is megállapították, hogy – nem meglepő módon – a csontritkulás is erősebben érinti a nőket, és a problémák összeadódásából eredően a hölgyek jelentős fájdalmakat tapasztalnak a térdükben, a csípőjükben, a csuklójukban és a derekukban. Legkevésbé a vállakat és a lábfejeket érintette a kínzó fájdalom. A problémát ugyanakkor nem csak maga a fájdalom jelenti, de az a fajta korlátozottság és életminőség romlás, ami következményképpen megjelenik. Ráadásul a betegek állami egészségügyi ellátása is roppant költséges, és gyakran nem is hoz valódi könnyebbséget a krónikus betegséggel élőknek.

Mitől alakulhat ki a gyulladás?

A gyulladások rendkívül sok kórkép kapcsán felmerülhetnek, így feltétlenül reumatológus szakorvosnak kell diagnózist felállítania. A jellemző tünetek iránymutatóak lehetnek, mint például a fájdalom, a duzzanat, esetleg a mozgáskorlátozottság, a bőrpír, láz, levertség, étvágytalanság. A laborvizsgálatok hamar jelezhetik a gyulladást, gyorsult vérsüllyedéssel, gyulladásos fehérjeszinttel (C-reaktív protein). Elképzelhető, hogy szükségessé válik ultrahang, röntgen, CT vagy MRI vizsgálat is. Dr. Pál Mónika, reumatológus szerint az orvosnak támpontot jelent a diagnózisnál az anamnézis, a fájdalmas ízületek száma, hiszen tipikusan egy ízületet érint a fertőzéses ízületi gyulladás és a köszvény, míg például a rheumatoid arthritisben jóval több ízület is begyulladhat. Ez utóbbi betegség döntően a csukló táján, a kézközépcsontnál és a lábtőízületeknél jelentkezik. Természetesen a korrekt diagnózisnál ki kell zárni minden egyéb gyulladással járó betegséget is, például a daganatos betegséghez társuló arthritist is.

Hogyan kezeljük az ízületi gyulladást?

Elsődleges ízület nyugalomba helyezése, a gyulladás csökkentése borogatásokkal, jegeléssel, gyulladáscsökkentők használatával. A kezelés mibenlétéről szakorvosnak kell döntenie. – Azoknál, akik tartós és szteroidmentes fájdalomcsillapításra vágynak, nagyon jó hatást lehet elérni a fájdalomcsökkentésben és a mozgástartomány visszaállításában az új Guna bioterápiával – ismerteti Dr. Pál Mónika. – A természetes hatóanyagokat alkalmazó terápia nem más, mint a fiziológiai állapotot helyreállító orvoslás, melynek alapja a legmodernebb molekuláris kutatások eredménye. A kezelés tulajdonképpen egy injekciókúra, amelynek ampullái klinikai vizsgálatokkal bizonyított, hatékony megoldást jelentenek az ízületi fájdalomcsillapításban. Az ampullák speciálisan előállított kollagént és olyan segédösszetevőket tartalmaznak, amelyek gyors és hatékony javulást biztosítanak. A szakemberek szerint a Guna bioterápia nagy előnye, hogy nincs ismert mellékhatása és szinte fájdalommentes, bárki által jól tolerálható. Mivel az elváltozás okát célozza meg, nem pedig a kiváltott tüneteket, jóval hatékonyabb, specifikus terápiát tud nyújtani.

Forrás: https://napidoktor.hu/index