A lelkiállapotunktól függ a fogyókúránk sikere?

Sokan feltették már azt a kérdést, hogy milyen összefüggés van lelkiállapotunk és fogyókúránk sikeressége között.

Dudás Kata gasztropshichológus a Csak csajok reggeli műsorában beszélt a fogyókúrák, böjtök fontosságáról, arról, hogy testünk hogyan dolgozza fel lelkiállapotunkat.

Nők milliót érdekelheti az a tény, hogy van-e összefüggés lelkiállapotunk és a fogyókúra között: azaz mennyire helytálló az a megállapítás, hogy egy sikeres fogyókúra dopping lehet a léleknek.

A gasztrópszichológus szerint mindenképp van összefüggés testünk és a lelkiállapotunk között, aki azonban nem csak a fogyókúrára szűkítené le ezt a kérdéskört, hanem egyszerűen a testi állapotra. Azaz testünk abból áll, amit megeszünk, minden sejtünk azt sugározza, és azt tükrözi vissza, ahogy éppen táplálkozunk. Nyilván egy fogyókúra mindenképp hatással van lelkünkre, akárcsak egy hízókúra, vagy éppenséggel a dinom-dánom is.

Épp ezért halljuk manapság egyre többet azt, hogy az ételek minősége mennyire befolyásolja lelkiállapotunkat és az egész hozzáállásunkat és fordítva. Ha rossz kedvünk van, ha le vagyunk lombozódva, ha nem vagyunk feldobott állapotban, akkor biztos, hogy valami nehéz, lehúzó ételt fogunk kívánni, vagy nem kívánunk semmit, mert nem akarjuk semmivel táplálni a testünket. Azonban, ha jobb kedvünk van, ha feldobottak vagyunk, akkor szeretünk jó ételeket enni, akkor szeretünk olyan helyekre menni, ami ezt a lelkiállapotot megtámogatja.

A jó lelkiállapot azonban nem csak testünkre, hanem főzési szokásainkra is kihat. Ha jó a kedvünk, ha azt érezzük, hogy van kiért, ha értékelik főztünket, akkor nagyobb lelkesedéssel és játszi könnyedséggel készítjük el az egészségesebbnél egészségesebb és finomabb fogásokat.

Annak, hogy mikor kezdünk el foglalkozni az egészségünkkel nincsen megszabott ideje. Rengeteg elmélet van azzal kapcsolatosan, hogy mikor érdemes elkezdeni egy fogyó vagy egészségkúrát: fogyó hold idején, tavasszal – ősszel, vagy ár-apály idején – azonban ez hit kérdése, hogy ki miben hisz, ki miben látja a sikeresség kulcsát.

A szakértő szerint tanácsos fogyó vagy növekvő holdhoz igazítani egy fogyókúrát, mert az mindenképpen hatásos tud lenni.

Azonban a tisztításra több időt kell szánni. Arra fel kell készülni, kell adni neki egy kifutási időt, meg kell adni magát a módját, ahogyan biztosítani kell egy lecsengési időt is. Böjtöknél az évszakváltásokat tartják a legoptimálisabbnak a kezdéshez, ami akkor tudja kifejteni leginkább a hatását, ha spirituális töltete van. Fontos tudni, hogy a böjt az nem fogyókúra.

Nem véletlen használták a vallásokban a böjti, a megtisztulási fogalmakat, de ahhoz, hogy valaki böjtölni kezdjen, hogy felismerje – testi és lelki szükséglete van, annak nem feltétlenül kell vallásosnak lennie. A hit a fontos.

Ugyanis a böjt hatásmechanizmusa abban rejlik, hogy nem terheljük le a szervezetünket méreganyagokkal. Ahogy nekünk, mint egyéneknek szükségünk van szabadságra, úgy a szervezetünknek is szüksége van erre időről-időre.

Bárki úgy dönt, hogy böjtölni, fogyni szeretne mindenképp fontos, hogy legyen célja, hogy tudja miért szeretné, amit szakértővel vagy olyan környezetben csináljon végig, ahol figyelnek rá.

Forrás: