Videóval:Seherezádé viszi a szenvedélyt a Villába

A jelek szerint a VV5-ben is jókora szerepet kap a szenvedély. A keddi adásban a Szenvedélyes nők mérkőztek meg egymással.

A megszállottan maximalista Szilvi, az édesen temperamentumos Seherezádé és a harcosan öntudatos Bea mindent megtett, hogy meggyőzze a nézőket, neki a Villában a helye.

A lányok nem féltek a szócsatáktól, sem a pikírt beszólásoktól. Abban viszont mindannyian egyetértettek: a ValóVilág az egyik legjobb ugródeszka, hogy ismertséget szerezzenek kicsiny hazánkban. Végül Seherezádét választották ki a nézők, akiről kiderült, hogy kiskora óta imádja a csillogást és mindig is tudta, ő a médiába született. A szendének és szótlannak legnagyobb jóindulattal sem nevezhető szőkeség pár éve boldog párkapcsolatban él, szerelmük pedig olyan erős, hogy még a Villalétet is kibírja.

Az eredményhirdetés után meglepő módon Seherezádé percekig nem találta a szavakat-így legalább Lilu is szóhoz juthatott. Mikor megszólalt, csak annyit mondott, bízik benne, hogy a szombati beköltözésre a stylistja szép ruhát választ. Egy egész ország szurkol, hogy így legyen.

Hogy milyen a szenvedélyes ember és mit képviselhet a villába kerülő szőke Seherezádé?

A szenvedélyes embert temperamentumosnak is nevezzük, amely "heves vérmérsékletűt" jelent. Azon emberek tartoznak ide, akik kimondják véleményüket, és nem fogják vissza magukat a csípős kifejezések használata terén. Társaságukban alacsonyan szállnak a tányérok.

Temperamentumunkat a nevelés, az iskola, az élettapasztalatok, a környezet, emberi és lelki célok egyaránt befolyásolják. Hippokratész 2400 évvel ezelőtt gondolta ki a temperamentumok máig legjobb elméletét. Négy alapkategória van: a szangvinikus, az erősen kifelé forduló üzletember típus, akolerikus, kifelé forduló erős akaratú vezér típus, a melankolikus, aki befelé forduló perfekcionista (a tökéletességre törekvő). A flegmatikus rendkívül befelé forduló, passzív ember. Ezt az elméletet tanítják még ma is, az eredetihez nagyon hasonló formában.

Egy ember sem tartozik kizárólag egy kategóriába, személyisége kettőből, háromból is egyesít magában vonásokat. Világos, hiszen testileg is hasonlítunk mindkét szülőhöz.

A legtöbb emberben egyféle temperamentum az uralkodó, amit más vonások is kiegészítenek. Nem szokatlan, ha valaki 80%-ban szangvinikus és 20%-ban flegmatikus, vagy 70%-ban kolerikus és 30%-ban melankolikus. Számtalan különféle lehetőség van.

Forrás: