Frontkalauz

Fejfájás, migrén, vérnyomás-ingadozás, fáradtság, alvászavarok? Ezek mind a fronthatások tipikus jelei!

A frontokat érkezésük előtt érezzük meg, mivel megelőzik őket a változást jelző, különböző légnyomású és hőmérsékletű légtömegek. A melegfrontra érzékenyeknek süllyed a vérnyomása, emelkedik a vércukorszintje, nő a reflexidejük, fáj a fejük, és hajlamosabbak a depresszióra.

A hidegfrontra vérnyomás emelkedéssel, migrénnel, és az ízületi gyulladások, a reuma megjelenésével, kiújulásával reagál a szervezet. A melegfront közeledtével emelkedik a levegő páratartalma, és csökken a légnyomás; hidegfront esetében ez épp fordítva történik. Frontváltozás idején csökken a levegő oxigéntartalma.

vmge0aq76

De vajon miért reagál ilyen módon szervezetünk ezekre a környezeti hatásokra? Pontos magyarázat nincs rá, de a frontérzékenységet befolyásolhatják az ember genetikai adottságai, öröklött vagy szerzett betegségei, az aktuális lelkiállapota, valamint a fokozott stresszhelyzet.

Évente körülbelül 120 front vonul át Magyarországon, tehát átlagosan három naponta érnek minket a kellemetlen tünetek. Az viszont tény, hogy a rendszeresen sportoló, kiegyensúlyozottan és egészségesen táplálkozó emberek kevésbé, vagy alig érzékelik a változásokat, mert szervezetük ellenállóbb, és alkalmazkodóbb. B1-, D- és E-vitamin szedésével, káliumban és magnéziumban gazdag ételek fogyasztásával csökkenthetők a tünetek.

Forrás: