Fogászati rejtett gócok

A góc az egészségünkre károsan ható képződmény, amely a szervezet bármely pontján kialakulhat.

Az emberek nagyobb hányada évekig küszködik ismeretlen eredetű krónikus betegséggel. Ezek mögött általában az immunrendszerünket sakkban tartó gócok húzódnak meg.

Amikor szervezetünk a betolakodó kórokozókat nem tudja elpusztítani, védekező rendszerünk ?katonákat? (fehérvérsejteket, fehérjéket és különböző molekulákat) küld a legyőzésükre, ami nem mindig sikerül. Ekkor alakul ki az a patthelyzet, vagyis a góc, amely mikrobákból, gombákból, vírusokból, baktériumokból, egysejtű és gyulladásos szövetekből állhat.

Gócok között leggyakrabban a fogászati és arcüreg gócok fordulnak elő. Fogászati gócnak tekinthetők a fogak gyökerein és azok környékén keletkező elváltozások (gennyzacskó), a visszamaradt és elhalt foggyökerek, fogágy betegségek, gyökértömés maradványok és rossz gyökértömések, elő nem bújt fogak valamint a fogíny sérülései által kialakult gyulladások. Fogaink a vérrendszer által szoros kapcsolatban állnak a testünk többi szervével, emiatt a fogászati gócok a vér útján a szervezet bármely területén fertőzöttséget, terheltséget, panaszokat okozhatnak.

Ilyen fogászati góc talaján kialakuló szervi megbetegedések lehetnek: foltokban történő hajhullás, ízületi panaszok, gyulladások, bőrön jelentkező kiütések (a bőrbetegségek jelentős részének kiváltó oka valamilyen rejtett, betokolt gyulladásos elváltozásban található baktérium, toxin, vagy bármilyen a szervezet számára idegen méreganyag), kötőhártya-gyulladás, a vese, a szív, az érrendszer bizonyos szöveteit érintő megbetegedés, különféle allergiás folyamatok (bőrpanaszokat okozhatnak a szájüregben felhasznált ragasztók, fogpótló-, tömő anyagok).

fogak43

A gócok kisebb-nagyobb kellemetlenségeket, de akár komolyabb betegségeket is előidézhetnek, emiatt nem lehet eléggé hangsúlyozni azt, hogy ezekkel a gócokkal még rövid ideig sem szabad együtt élni. A gócok által okozott betegségek, károsodások nem mindegyike múlik el, ha a gócot megszüntetjük.

A rendszeres fogászati ellenőrzés, az időben és megfelelő módszerekkel kezelt fogak minimálisra csökkentik a fogászati góc kialakulásának esélyeit. Ma már tudjuk, hogy a világ valójában egy energetikai rendszer, amelyben minden mindennel összefügg. Az emberi szervezetben ez éppen így van, azaz biológiai, kémiai, de fizikai, azaz energetikai összefüggéseket is mutat. A hagyományos nyugati orvoslás ez utóbbit, vagyis fizikai-energetikai szempontot figyelmen kívül hagyja.

A holisztikus szemlélet újszerűsége az elektroakupunktúra elvén működő JOALIS módszer, amely segítségével feltérképezik az egész szervezet energetikai állapotát. Első vizsgálatként is alkalmazható, de tapasztalataink azt mutatják, hogy akik hozzánk fordultak, bizony, már megjárták a hadak útját. Ezzel a módszerrel mindig kimutathatók a rejtett gócok.

A Joalis-módszer nemcsak a fogászati góckeresésben és az arcüreg gyulladás felismerésében segít, hanem a gyógyításában is. Segítségével ugyanis nem csak a betegség helye, oka található meg, hanem az is, hogy milyen baktérium, vírus, gomba felelős a kialakulásáért.

Egyúttal kitesztelhetők a szükséges fitoterápiás, homeopátiás szerek is, melyek személyre szabott útmutatót nyújtva a probléma megszüntetésére, mintegy  speciális, lokális kezelésével biztos gyógyulást hoznak a betegnek. A Joalis-féle diagnosztikai eljárás lényege éppen ezeknek a gócoknak a felderítése. Azokban az esetekben is választ tudnak kapni a góc feltételezett gyanújára, ha látszólag minden vizsgálati eredmény negatív, ám a páciens mégis beteg.

Forrás: