Mindennapi stresszcsökkentés – ugye, milyen egyszerű?

Nem könnyű elkerülni a stressz bármely forrását napjainkban – talán még otthonunk csendjében sem mindig lehet kiküszöbölni. Fontos tudni, miként is kezelhetjük azt, ha talpon szeretnénk maradni. Lássuk a legjobb és leghatékonyabb technikákat.

A stressz mindannyiunkat érint. Van, aki kevésbé érzi meg, mások akár bele is betegedhetnek. Napjainkban ezért különösen lényeges, hogy megtanuljuk helyesen kezelni ezt a problémát – mely gyakorlatilag bárhonnan leselkedik ránk. Elég egy rossz nap az irodában, egy kellemetlen levél az ismerősünktől, egy idegen, aki belénk kötött a buszon.

S természetesen vannak hosszantartó, komolyabb stresszhelyzetek is – szeretteink betegsége, érzelmi problémák, válás, szakítás -, amelyekkel kénytelenek vagyunk megküzdeni és nem feladni.

A stresszcsökkentésnek szerencsére vannak igen egyszerű és hatékony módszerei.

Az olyan foglalkozások, mint a jóga, mély lélegzés, masszázs, meditáció vagy a thai chi, természetes és hatásos módjai annak, hogy kordában tartsuk a stresszt.

Valójában azonban számos más stratégiát is alkalmazhatunk a stresszcsökkentésre – minden ember más, ezért nem mindenkinél válik be ugyanaz a technika. A lényeg, hogy olyan foglalatosságokat űzzünk, amelyek lekötnek bennünket és amelyekkel ki tudjuk ereszteni a fáradt gőzt. Relaxáljunk a hobbink segítségével – a zene például csodálatos eszköz, ezért ha valaki tud játszani hangszeren, máris nyert ügye van.

stressz2

Nagyon hatékony stresszcsökkentés a társaságba járás. Menjünk emberek közé, sportoljunk a barátokkal, üljünk le egy-egy barátnővel kávéra. A társaság lelki támasz is – ha pedig vannak jó barátaink, nekik bátran kiönthetjük a lelkünket. Ez rendkívül nagy segítséget jelent.

A naplóírás szintén hatékony módja a stresszcsökkentésnek. Kutatások szerint, ha leírjuk érzéseinket, a történéseket, amelyek felbosszantottak, az nagymértékben csökkenti a bennünk felgyülemlett feszültséget.

Ha azt szeretnénk, hogy mindennapjaink kevésbé legyenek stresszesek, szokjunk le a túl sok koffeinről, alkoholról és a dohányzásról.

Mozogjunk viszont rendszeresen! A sport olyan anyagok aktiválódását váltja ki az agyban, amelyek hozzájárulnak a stresszcsökkentéshez.

Fontos még kiemelni, hogy a teljes nyugalom eléréséhez mindenképp meg kell teremtenünk azt a környezetet, amely ezt elősegíti. Kapcsoljuk ki a tévét, vigyük ki a hálószobából a telefont, a számítógépet. A különböző technikai kütyük ugyanis csak a stressz kiváltásához járulnak hozzá, semmint, hogy mérsékelnék azt. Találjuk meg a módjait, hogy lazítsunk – olyasmivel, ami örömöt okoz a számunkra.

Járjunk a természetbe, amikor van rá módunk. Ez az egyszerű módszer is kiváló a stresszkezelésben!

Forrás: https://napidoktor.hu/index.php