5 + 1 diéta tévhit

A nagy fogyás valahogy mindig várat magára, de vajon miért? Mit csinálsz rosszul, hogy nem szaladnak le rólad a kilók? Íme az 5 leggyakoribb tévhit, amely félrevezet a diétád során!

Aki fogyókúrázni kezd, abban már érlelődik egy ideje, hogy kicsivel vagy éppen sokkal több kilót nyom, mint amennyit kellene. Mit lehet tenni? Hol rontják el a legtöbben?

1. Diéta-tévhit: ,,Nemevő”- nek lenni jó!

Ha eddig azt hitted, hogy ha nem eszel, fogyni fogsz, gyorsan egyél valamit, mert ha már megint csak egyszer eszel – este, mikor hazaértél – akkor ne várd, hogy lecsusszanjon rólad a felesleg! A ,,nemevők” szervezete ugyanis folyamatos rettegésben van azért, mert nem tudja, mikor jut neki megint valami, ezért szépen elkezd raktározni: mégpedig zsírt!

Nem véletlenül mondják, hogy ötször kell enni egy nap, de keveset, így biztonságban érzi magát a tested, és inkább felhasználja, mint elraktározza a bevitt kalóriákat.

2. Diéta tévhit: A mérleg a mérce

Már egy hét után látszania kell az eredménynek. Felejtsd el a mérleget, legalább az első hónapban! De most komolyan! Az első hónapban maximum kicsit kisebb lehet a pocakod, mert nem eszel annyit, a fogyáshoz viszont több kell. Ráadásul az csak stresszel, ha úgy érzed, nem jön a kívánt eredmény. Rejtsd el a barátnődnél a mérleget, és majd csak egy hónap múlva állj rá!

Foto:123rf.com

Egy-két hétig szokott általában tartani a fogyókúra kedv, ezután azonban sajnos elvész a lelkesedés, főleg, ha a mérleg nem azt mutatja, amit látni szeretnénk. Súlyfeleslegtől függően változik ez a szám, de egy kilónál többet hetente nem szabad fogyni! Ha rólad mégis 3-4 kiló tűnt el, vigyázz, mert könnyen megbetegedhetsz!

3. Diéta tévhit: Ami diétás, az jöhet!

Manapság már csak arra nem írják rá, hogy diétás, amire nem szégyellik. A táplálkozásod 60-70 százalékban határozza meg fogyásod sikerességét, ezért jobb, ha nem hagyod magad átverni! Talán a legjobb tanács, ami adható, hogy ami természetes, annak van a legnagyobb esélye arra is, hogy diétás legyen.

A teljes kiőrlésűnek álcázott kenyereket például gyakran barna cukorral színezik, és a ,,teljes kiőrlésű liszttel” felirat általában azt jelenti, hogy bőven található benne fehér liszt is. A barna cukor éppen annyira hizlal, mint a fehér, és a méz is csak egészségesebb, nem pedig diétásabb.

A zsírmentes joghurtban pedig nincs kevesebb cukor, mint társaiban, s a diabetikus édességek sem tűnnek a legjobb választásnak. Édesítőt tartalmaznak, amelyek a cukorbeteg számára is fogyaszthatók, de alig hizlalnak kevésbé, mint a cukor. Ráadásul, ezek általában zsírosak is, mert nem diétázóknak, hanem cukorbetegek számára fejlesztették ki őket.

Fotó: 123rf.com

4. Diéta tévhit: Gyümölcsből bármennyit!

A gyümölcsök nagyon fontosak, hiszen rengeteg vitamint tartalmaznak. Ezek mellett azonban cukrot is, ezért érdemes ezeket délelőtt fogyasztani. A banán az egyik leghizlalóbb gyümölcs: 24 százalékos cukortartalommal bír, így csak a gesztenye előzi meg 32 százalékkal.

Az ebből bevitt mennyiséget próbáljuk meg minimálisra csökkenteni, ugyanúgy, ahogy aszalt gyümölccsel se tömjük magunkat, azok ugyanis még nagyobb százalékban tartalmaznak cukrot. Legalacsonyabb cukortartalmú gyümölcsök: citrom (2%), málna (5%), szeder (6%), alma, grapefruit, ribizli (7%), narancs és őszibarack (9%).

Aki nem azonnali eredményre vágyik, hanem fokozatos diéta is megfelel számára, válassza az almaecet-fogyókúrát! Egészséges és nem megterhelő.

Lassú, de hatásos: almaecet diéta

 

Legmagasabb cukortartalmú gyümölcsök: a szilvának 13, a cseresznyének 14, a szőlőnek pedig 18 százalékát teszi ki a cukor. Vegyük figyelembe, hogy szervezetünknek naponta átlagosan 320 g szénhidrátra, 60g fehérjére, valamint 65g zsírra van szüksége. Ez férfiaknál valamivel több, nőknél pedig némileg kevesebb.

dieta

Foto:123rf.com

5. Diéta tévhit: Gyúrni kell!

Nem, nem kell gyúrni, de nem, nem leszel izompacsirta azért, ha hetente egyszer-kétszer lemész az edzőterembe. Fontos, hogy aerob mozgást is végezz, és súlyzókkal is terhelheted az izmaid. A séta az egyik legjobb zsírégető, ebből legalább napi egy óra javallott.

Egy edzés akkor hatékony, ha legalább 60, és legfeljebb 100 perces. Ennél több már nagyon megterhelő a szervezet számára! -nagyon fontos a rendszeres mozgás! Menj jógázni, futni, kezdj el csapatsportolni, lényegében bármit, de hetente legalább két-három alkalomnak bele kell férnie a hetedbe, ha komolyan gondolod a diétádat!

+ 1 tipp

Figyelj oda a megfelelő vitamin- és ásványianyag-bevitelre, kerüld az egyszerű szénhidrátokat, igyál sok folyadékot, mozogj rendszeresen, és ne vigyél be túl sok kalóriát! A fogyás titka ennyi, na és persze te, és a kitartásod!

Szeretné tudni, hogy mennyi tápanyagot tartalmaznak a vitaminok? Ide kattintva megtudhatja! >>

Forrás: https://napidoktor.hu/index