Vazelin és szokatlan helyek – 19 trükk, hogy a parfüm illata egész este tartson!

Gyakran bosszankodunk azon, hogy a reggel magunkra fújt parfüm délutánra már nemigen érezhető? Próbáljunk ki néhány hatékony trükköt, hogy ellenállhatatlanná varázsoljuk magukat!

Ha azt szeretnénk, hogy a parfümünk illata minél hosszabban tartson, akár este is érződjön még – noha nem célszerű a napközben használt parfümöt alkalmazni esti rendezvényekhez is -, több apró trükkel is elérhetjük ezt. Lássuk sorjában, mit tehetünk – melyik lesz nekünk a szimpatikus módszer.

1.Amennyiben tartósabb illatot szeretnénk, ne tároljuk fürdőszobában vagy egyéb nedves, meleg helyen a parfümjeinket. A hő, a fény és a páratartalom sem tesz jót nekik, csökkenti az illat minőségét. Száraz, hűvös helyen tartsuk inkább, szekrényben a szobába és nem az ablakok közelében. Egy mutatós tartón is jó helyük lesz.

2.Kenjünk vazelint testünk pulzus pontjaira, ahová a parfümöt fújjuk. Ezután vigyük fel az illatot – hosszabb ideig megőrzi tartósságát a bőrön, mint ha csak a száraz bőrfelületre spricceltük volna.

3.Vigyünk fel a bőrre szagtalan testápolót, mielőtt használjuk a parfümöt. Az olajos testápolók hosszabban megtartják az illatot, tehát ha bőrünk száraz, először alkalmazzunk rajta hidratáló krémet és tartósabb parfümillatot kapunk.

4.Közvetlen azután vigyük fel a bőrre a parfümöt, hogy zuhanyoztunk – mielőtt még felöltözünk. A nedvesség a bőrön segít az illatot megtartani. Azt is meggátolja, hogy a parfüm beszennyezze a ruhánkat vagy az ékszereinket.

parfüm

5.Ne dörzsöljük össze a csuklónkat, miután ráfújtuk a parfümöt, mert ezzel csak azt érjük el, hogy hamarabb eltűnik az illat.

6.A parfüm felvitelekor a test pulzus pontjait, meleg területeit célozzuk meg. A melegebb területek segítenek abban, hogy a teljes testen kellemesen érződjön az illat, a boka és a lábikra szintén azok a helyek, melyeknek köszönhetően az illat hosszantartóbb lesz.

7.Könnyedebb illat eléréséért fújjuk a levegőbe a parfümöt és sétáljunk át a „ködön”. A spray egyenletesen lesz elosztva a testen. Leheletnyi illatot ad, ha nem szeretnék túlságosan erőset.

8.Az alkohol-alapú parfümök hajra permetezése kiszáríthatja a tincseket: inkább a hajkefére fújjuk, ha szeretnénk illatosítani a hajunkat. Így nem rongáljuk és a kellemes illat is megmarad.

9.Ha nem az előbbi megoldást használjuk, akkor olyan illatot válasszunk, amelyet hajra is lehet alkalmazni.

10.Ismerkedjünk meg a leggyakoribb illat típusokkal, mielőtt nekiindulunk kiválasztani a nekünk való parfümöt – így már képben leszünk, milyen fajtát is keresünk.

11.A már majdnem teljesen elhasznált parfüm utolsó cseppjeit keverjük el a testápolónkkal, így a maradék sem veszik el.

Vaselin

12.Hozzunk létre illat-rétegeket. Minden alkalommal, ha új kombinációra vágyunk, próbáljuk ki a tesztcsíkokon az illatokat és olajokat egyidejűleg, hogy lássuk, mennyire illeszkednek egymáshoz! Ezután nézzük meg ugyanezt a bőrön is. A bőr olajok ugyanis agyonüthetik a parfüm hatását. Először mindig az erősebb illatot vigyük fel, ezután következzen a könnyedebb.

13.Ha olyan parfümöt próbáltunk ki, ami nem tetszik, sminklemosóval el tudjuk tüntetni a szagot.

14.Használjuk névjegykártyákat a parfümök kipróbálásához. Szükségtelen tesztcsíkokat alkalmazni.

15.Hogy valóban a parfüm igazi illatát lélegezhessük be, várjuk meg, amíg a bőrre fújás után kissé megszárad.

parfüm 2

16.Fújjuk be párnánkat otthon nyugtató illatokkal, így jobban alszunk majd!

17.Fújjuk be a vattakorongokat is parfümmel, rejtsük el a szendvicses tartóban vagy a táskánkban, hogy kellemes illatot kölcsönözzünk neki. Könnyebb ezeket hordozni, mint az egész parfümös üveget.

18.Béleljük ki a fiókjainkat háztartási papírral és spricceljünk rájuk a kedvenc parfümünkből. Ruháink és törölközőink illata csodás lesz!

19.Csomagoljunk be egy illatos szappant egy réteg háztartási papírral, majd helyezzük a ruhák közé, tegyünk belőle a fiókba a könnyed és kellemes illatért!

Forrás:  Adrina-napidoktor.hu

Forrás: