Mi vár az arcbőrünkre maszk nélkül?

Nem sok jó vár ránk, ha levesszük.

Újabb lépést tettünk afelé, hogy visszatérjünk a megszokott hétköznapokhoz: az utcán végre lekerülhetnek a maszkok, így a szó szoros értelmében fellélegezhetünk. Ám tévedés lenne azt gondolni, hogy a bőrünk nem érezte meg az elmúlt hosszú hónapokat.

A maszkhordás nem csak azok bőrét viselte meg, akik hajlamosak a pattanásokra: a stressz, a kimerültség is nyomot hagyott az arcunkon. Nem csoda, hogy ebben az időszakban a nők többet költenek anti-aging pakolásokra, ampullákra, szérumokra, amelyek használatával szeretnék visszaállítani bőrük fiatalos megjelenését.

Fotó: 123rf.com

“Sokan bele sem gondolunk, hogy a maszk nem csak a kórokozók, de a szél és a hideg ellen is véd. A bőr ezt az állapotot a pandémia alatt már megszokta, ezért most túlérzékenyen reagálhat az időjárás viszontagságaira: ha leveszik az emberek a maszkot, a bőrük éghet, húzódhat, kipirosodhat”

– mondja Csom Barbara kozmetikus mester, a Body-Face Academy & Spa képviseletében.

Mivel a maszkot beltéren sok helyzetben még mindig kötelező hordani, teljesen nem szabadulunk meg a vele járó kellemetlenségektől, mint az illesztékek nyomására esetlegesen kialakuló pirosodások, foltok, duzzanatok vagy a „maszkné”, azaz a maszkhordás hatására megjelenő pattanások.

Fotó: 123rf.com

Mint Barbara elmondta: „A kilégzés következtében befülled a bőr, lezárt, párás meleget generálunk, így el tudnak szaporodni a baktériumok az arcbőrünkön. A helyzetet tovább rontja, ha az arcunk vastagon be van krémezve, esetleg ki van sminkelve, ráadásul a maszkot sem cseréljük naponta, ahogyan kellene.”

Akár már néhány hónapon belül piacra is kerülhet az a maszk, ami vírusölő hatással rendelkezik.

Hamarosan jön a vírusölő maszk

Szakemberünk azt tanácsolja, hogy ne vigyünk fel (vastag) sminket a maszk alá, és ne kenjünk ragacsos, nehezen felszívódó krémet a bőrünkre. Észszerű különböző nyugtató, gyulladáscsökkentő krémek, gélek, maszkok használata, de nem biztos, hogy sikerül a bőrtípusunknak megfelelőt választanunk – így jobb, ha ehhez szakember segítségét kérjük.

 

Forrás: https://napidoktor.hu/index


Egy válasz