Egészen hihetetlen Favipiravir-mellékhatásról számolt be egy magyar orvos

Dobson Szabolcs hajmeresztő Favipiravir esetleírást tett közzé.

Úgy tűnik, hogy új, a Favipiravir gyógyszerhez köthető átmeneti elváltozást sikerült leírnia az orvostudománynak. Egy, a Dobson Szabolcs gyógyszer engedélyeztetési szakértő közösségi oldalán megosztott híradás szerint

lehetséges a szem átmenetileg kék színűvé válása a Favipiravir szedése során.

„Az Indian Journal of Ophthalmology szemészeti szaklap 2021 decemberi száma közölte az esetet. Egy 20 éves COVID-19 férfibeteg szedett be az egyik napon 1600 mg, majd az észlelés napjának reggelén 800 mg favipiravirt. Azonnal beszüntetve a kezelést másnap a szem színe újra a régi lett (lásd a képet). A faviripavirral kapcsolatban már

korábban leírták a köröm, a szem és a haj fluoreszkálását UV fény hatására,

de a szaruhártya színének átmeneti változásáról ez az első jelentés.” Dobson korrektül megjelölte a hivatkozás forrását is:

Raiturcar, Tanvi P; Nayak, Chitralekha A: An unusual case of bluish discoloration of the cornea after favipiravir therapy for COVID-19, Indian Journal of Ophthalmology: December 2021 – Volume 69 – Issue 12 – p 3778-3779 doi: 10.4103/ijo.IJO_1023_21

Forrás: nuus.hu


Egy válasz

Válaszolj

Az e-mail címed nem publikáljuk.