Akaratlan csecsemőhízlalás

Az anya mindig a legjobbat akarja csemetéjének, hiszen vér a véréből. Megismeri a különböző sírásait, tudja, hogy mikor mi baja lehet. Minden apró rezdülése üzenet számára. Ha a gyermek sír, igyekszik megnyugtatni. Nem mindegy azonban, hogyan is teszi ezt. Fontos, hogy odafigyeljen az anya, milyen reakciót ad a bébi követeléseire.

Leggyakoribb baklövések

A baba egy kisistenség a családban, akinek étele az ambrózia, avagy esetében az anyatej. Ez táplálja őt, kielégíti szervezete minden igényét. Arra azonban érdemes odafigyelni, hogy mikor kapja meg ezt a táplálékot. A gyermek jeleinek félreértelmezése könnyen vezethet akaratlan csecsemőhizlaláshoz.

Ha a baba sír, etetést kap

Tény, hogy a növekedésben lévő teste nagy mennyiségű tejbevitelt kíván, de egyáltalán nem biztos, hogy jót teszünk ezzel a gondolkodással csöppségünknek. Így a babában az rögzül, hogy ha valami problémája van, arra az ételben keressen megoldást. Ez felnőtt korban sem lesz másként: a nassolás számára feszültségoldás lesz majd, így egyenes út vezet számára az elhízáshoz.

Korán kezdett hozzátáplálás

A baba hat hónapos koráig mindenképpen kielégíti az igényét az anyatej, vagy ha az nem áll rendelkezésre, akkor a tápszer. Miután a csecsemő elérte ezt a kort, módszeresen próbálkozzunk a hozzátáplálással. Hagyni kell, hogy a baba a saját tempójában ismerkedjen meg az ételekkel, főzelékekkel, gyümölcspempőkkel. Unszolásra szükség lehet, de ne feledjük, hogy ezek az első tapasztalatai. Hadd szerezzen pozitív élményeket velük kapcsolatban.

babakaja

Egyenletes mennyiségek

A baba étvágya is változó, ezt el kell fogadni. Lehet, hogy a pocija még tele van, vagy bágyadt, nem kíván enni. Ha mégis erőltetjük az etetést, kellemetlen szokást rögzíthetünk a cseperedő magzatban.

Nassoltatás

Nem mondhatjuk rá, hogy tilos, viszont fogadjuk el, hogy a babának egyszerűen nincs szüksége rá! A cukorkák és a többi édesség olyan plusz anyagok, amiket a szervezete egyáltalán nem igényelne, ráadásul könnyen telítődik velük, ami befolyásolhatja az étkezés ritmusát.

A folyamatos, de nem ugrásszerű gyarapodás az egészséges

Az első hónapban a normális súlygyarapodás 400 g körüli, majd az első félévben heti 150-200g-nyi, de legkevesebb havi 600 g. A második félévben a súlygyarapodás üteme lassabb ütemet vesz fel, havi 500 g-ra csökken.
A 3000 grammal és a 4500 grammal született babák között az első hónapokban jelentős különbség van. Első életévben fejlődik a kisbaba legintenzívebben: 1 éves korára minden egészséges baba eléri a kb. 9-10 kilós súlyt és a 75-76 cm-es magasságot. A második évben duplázza, majd egy éves korára háromszorozza a születési súlyát.

Forrás: