11 tipp az erekciós problémák ellen

Az erekciós problémák nem is olyan ritkák a férfiaknál, mint gondolnánk! Íme 11 tipp, amellyel sokat tehetünk azért, hogy ne adódjon gond az ágyban!

Nem kevés férfi életét keseríti meg, ha az ágyban kudarcot vall, illetve ha még hozzá sem kezdhetett a dologhoz, mert problémája van az erekcióval. Az erekciós probléma nem jár együtt a korral, de általános gond az idősebb férfiaknál. Hogyan kerülhetjük el?

1. Figyeljünk oda, hogy mit eszünk!

Az étkezés, amely rossz hatással van a szívre, ugyanilyen hatással van az erekciós képességre is. Ha olyan ételeket eszünk, amelyekkel jó esélyünk van a szívrohamra, szívinfarktusra – kevés gyümölcs, zöldség, de sok zsíros, sült, feldolgozott étel – gátolhatja a véráramlást a pénisz felé is, márpedig ez szükséges ahhoz, hogy létrejöjjön az erekció.

Fotó: 123rf.com

Andrew McCullough urológus professzor, a New York-i Langone egyetem egészségközpontjának vezetője szerint az új tanulmányok alapján az erekciós probléma sokkal kevésbé jellemző azokra a férfiakra, akik a tradicionális mediterrán étrendet követik: ez ugyanis gyümölcsöket, zöldségeket, teljes kiőrlésű gabonát, a szív egészségéhez szükséges zsírokat tartalmaz, beleértve a dióféléket, olíva olajat, halat és a bort.

Irwin Goldstein San Diego-i szexuális egészség-szakértő elmondta: az összefüggés a mediterrán diéta és a megfelelő szexuális teljesítmény között tudományosan is kimutatott.

A túlsúlyosság számos egészségügyi problémát okoz, így például 2-es típusú cukorbetegséget, amelynek eredménye lehet az idegek károsodása is a testben: ha hatással van a betegség az idegekre, akkor a pénisz funkciójára is.2. Tartsuk fenn megfelelő súlyunkat!

3. Kerüljük a magas vérnyomást és magas koleszterinszintet!

A vérerekre romboló hatással van a magas koleszterinszint és a vérnyomás: azokra is, amelyek a hímvesszőbe juttatnak vért. Ez is erekciós problémákhoz vezet. Szükség lehet rá, hogy rendszeresen ellenőrizzük a vérnyomásunkat és a koleszterinszintet, ha pedig magasak, kezeltessük magunkat!

4. Kevés alkoholt!

Arra nincs bizonyíték, hogy a mérsékelt alkoholfogyasztás is károsítaná az erekciós képességet, a túlzásba vitt azonban mindenképpen, s mellette a májat és az idegeket is rongálja!

5. Mozogjunk!

Megelőzhetjük az erekciós problémákat, ha rendszeresen végzünk testmozgást. A futás, úszás, vagy az aerobik egyéb formái mind segítenek. Az olyan gyakorlatokkal azonban vigyázzunk, amelyek túlzott nyomást gyakorolnak a gát részre: a túlzásba vitt biciklizést például nem javasolják. Lehet, hogy nagyon fitté tesz, de nem a szexualitást segíti elő.

6. Ne hagyatkozzunk Kegel-re!

Az erekciós problémák esetén nem segítenek a Kegel-féle gyakorlatok. Ezek inkább azoknál a nőknél és férfiaknál válnak be, akik vizelettartási zavarokkal küzdenek, nem egyértelmű azonban, hogy az erekción is segítenek.

7. Tesztoszteron-szint

Egy egészséges férfinál is csökken a tesztoszteron-szint 50 éves kora körül, sőt már a 40 esztendős kort követően esni kezd. Tünetei az alacsony libidó, csökkenő erő, állóképesség és kitartás, kedvetlenség. Orvosunk javasolni fog rá gyógyszert.

8. Kerüljük az anabolikus szteroidot!

Az atléták és testépítők által gyakran használt szerek rossz hatással vannak a herékre, és gyengíti képességünket a tesztoszteron termelésre.

9. Le a cigivel!

A dohányzás sérti a vérereket: a nikotin összehúzza őket, amely gátolja a vér normális áramlását a hímvessző irányába.

10. Rizikós szex

Néhány esetben az erekciós problémákat az is okozhatja, ha a pénisz megsérül szex közben. A fájdalmas, extrém akciók, vagy az erőlködés – például, ha a vagina nem elég nedves – könnyen odavezethetnek, hogy sérül a hímvessző. Már abból is baj lehet, ha a partner nem megfelelő szögben ül a péniszen. Ne kockáztassunk!

11. Stresszkezelés

A pszichikai stressz sok esetben hozzájárul az erekciós problémához. A stressz emeli az adrenalin hormon szintjét, amely a vérereket szűkíti. Amint jobban érzi magát a férfi, a szex terén is visszanyeri “önmagát”.

Forrás: https://napidoktor.hu/index