A talpreflexológia a stresszt is oldja!

A talpreflexológia, mint sok más természetgyógyászatban használt gyógymód keleti gyökerekkel rendelkezik. Benke Rita reflexológus megmutatta, hogyan lehet ezzel a módszerrel stresszt oldani.

A talpmasszázs több ezer éves múltra tekint vissza, már a kínaiak és az egyiptomiak is alkalmazták, viszont csak a XX. században terjedt el a világban. A talpmasszázs kiindulópontja az, hogy testünk minden szerve összeköttetésben van talpunk különböző felületeivel.

A talpreflexológia alkalmával nem az idegeket, hanem az úgynevezett „közvetítőcsatornák” használjuk. Rajtuk keresztül a lábon bizonyos pontok masszírozásával közvetlenül ingerelhetők vagy nyugtathatók a szervek.

Oldani lehet vele a stresszt!

„A lényeg, hogy a talphoz nem csikiző mozdulatokkal nyúlunk, hanem határozott, karakán mozdulatokkal, hiszen tudjuk, hogy mit akarunk.” – magyarázza Benke Rita talpreflexológus. A stressz ellen a lábujjaink alatti sávot kell masszírozni, mert ez a terület fele meg a csuklyás izomnak.

A szerveztünk folyamatosan „termeli” a stressz, amit régebben – akár az ősidőkben a tigris elől szaladgálással – ki tudtunk üríteni a szervezetünkből. Manapság is stresszes helyzetbe kerülünk a mindennapi életünk során, de sajnos már nincs mi megtisztítsa a testünket. Erre kell alkalmazni az aktív és a passzív mozgást. Passzív mozgásnak nevezzük a masszázst aktívnak a sportolás bármilyen formáját.

Különböző zónák

Ezeket a pontokat nem csak az ősi kínaiak, de az amerikai őslakosok is  ismerték. A térképhez hasonló sablont, amelyen a lábon lévő szervek láthatók, a század elején eszerint rajzolták meg. A két láb a bal és a jobb test két félhez igazodva egységet képez. A kettős szervek területei tehát, mint például a vesék, mindkét lábon megtalálhatók.

A láb központi kapcsolóhelye, ahonnan az egész emberi szervezetben hatásokat lehet kiváltani a masszírozással. Az aktív zónák ingerlésével a testünkben áramló életenergiára hatunk. Az energiatorlódást vagy energiahiányt egyensúlyba hozhatjuk, akár az akupunktúránál.

Forrás: