Hogyan működik a hurokán?

Most, hogy már tudjuk, van megoldás a kellemetlen szagok ellen, lássuk, hogy pontosan, hogyan is működik intim életünk szebbé tevője, a hurokán.

Igényes világban kellemes körülmények között, jó közérzettel fogyasztjuk a finom falatokat, isszuk a jobbnál jobb italokat. De utána? A finomságok bezavarnak, ugyanis egy ember élete során átlagosan egy évet tölt a saját maga és mások által kreált kellemetlen, néha kínosan szagos környezetben. Már Európa, Amerika, Japán és Kanada is védelmet nyújt a magyar hurokánnak, amely úgy védi folyamatosan egészségünket és a légtér tisztaságát, hogy nem engedi ki a wc csészéből a „szag szellemet”, csak a szennyvízcsatornán keresztül biztosít neki menekülési útvonalat.

A hurokán „lelke” a vízzel záró szelep.

A hurokán szelepe tökéletesen lezárja a csatorna és a légtér közötti kapcsolatot. A víztartályba belelóg az elzáró. Elszíváskor az elzáró kiemelkedik a vízből és rajta keresztül történik a szívás. Ha a szívás leáll, a légnyomás különbség megszűnik, és az elzáró visszaesik a vízbe és lezárj. Minden öblítés alkalmával a beáramló víz tisztítja a szelepet. A víz nem kerülhet a csatornába, mert a vízzel emelkedő úszó ezt megakadályozza. Az öblítés végén a többlet víz a szelepből a wc csészébe kerül. Ha a csatornában vákuum keletkezik, akkor is „kinyit” a hurokán szelepe és így megóvja a szifon vízét.

wc

A tető fölé kivezetett szellőztetés esetén, a cső falain megtelepedett baktériumokat, vírusokat, gomba spórákat, vagy poratkákat a légnyomáskülönbség hatására befelé áramló huzat beszívhatja a wc légterébe, és ezek megbetegedéseket okozhatnak.

Ha, légnyomásváltozás, vagy lehűlés esetén, kellemetlen, áporodott szag jelenik meg a wc-ben, fürdőszobában, az megbetegedést okozhat.

A hagyományos szagelszívókkal nem lehet szagmentes légteret biztosítani, viszont szűrökkel, illetve rosszul záró visszacsapó szelepekkel vannak ellátva, amelyeket cserélni, tisztítani kell. Az elszívott szerves anyagok, por, baktériumok, gombák, székletmaradványok, pollenek, allergének és nedvesség rövid idő alatt lerakodnak a szűrőkön és eltömítik azokat, ezért szükséges a gyakori csere. A bekoszolódott visszacsapó szelepet időnként tisztítani kell, hogy megelőzzük a letapadást, ugyanis az elszívás nagyon kis nyitási erőt tud létrehozni

Forrás: