4 gyomirtó módszer a nagymamák tarsolyából

Nagymamáink kertjében még nem volt ennyi gyomirtó szer, és vegyszer, mégis fantasztikusan szép és ízletes zöldségek és gyümölcsök fejlődtek a kertekben.

Gyomirtó házilag

Ennek oka az volt, hogy Nagymamáink és Nagypapáink még ismertek jó néhány olyan házi praktikát, amelyeket a kertészkedés során is tudtak alkalmazni.

Ezek közül most íme, 4 egyszerű praktika:

A nikotin elpusztítja a káros rovarokat

A dohányzás káros az egészségre, de ugyanilyen káros a kártevőkre is. A cserepes növények virágföldjébe érdemes egy nagyon kevés nikotin keverni, mert így a locsolás során a nikotin átjárja a virágföldet és megmérgezi a benne rejlő élősködőket. Természetesen csak minimális mennyiségben alkalmazzuk, hiszen a nagy mennyiségű nikotin a növényt is kipusztíthatja.

Ha van olyan növény, amelyet megtámadtak a levéltetvek, szintén érdemes egy kevés nikotint szórni a föld tetejére, mert a gyökéren keresztül a nikotin felszívódik, így a tetveknek elmegy a kedve a lakmározástól.

A hamu is remek a meztelen csigák ellen!

A hamu ma már csak kevés helyen található meg, hiszen leginkább távfűtéssel vagy gázzal oldjuk meg a fűtést, de ahol van cserépkályha, vagy kandalló érdemes a hamut is összegyűjteni. A hamu nem csak jó trágya a növények számára, de a molyok és a meztelen csigák elriasztására is remekül beválik. Ültetés előtt tegyünk minden négyzetméter földhöz egy lapát hamut.

A rebarbara is lehet rovarölő

A rebarbara nem csak szép dísznövény a kertünkbe, de a szárából remek pite is készíthető. Ám a rebarbara a csípő és vérszívó rovarok számára nem épp a legfinomabb és legvonzóbb növény. Ha kertünkben sok a tetű, áztassunk be egy tucat rebarbara levelet 2 liter vízbe, majd hagyjuk állni 24 óráig, végül szűrjük le és permetezzük be vele a növényeket.

konyhakert

A burgonyafőző leve is lehet gyomirtó

A burgonya főzőlevét van, aki a mosogatóba önti, van, aki a komposztot locsolja meg vele. De ezt a hasznos levet a gyom lepte kerti utakra is kilehet locsolni, ugyanis a burgonya főzőleve tele van olyan gyomírószerekkel, amelyek segítenek meggátolni a gyomok terjedését.

A fokhagyma is távol tartja a kártevőket

A fokhagyma vagy egyéb hagymafélékben található illóolajok mind távol tartják a kártevőket. Ha a leandert megtámadják a tetvek, dugjunk le a földjébe pár gerezd fokhagymát, így a gyökéren keresztül felszívódnak az illóolajok, és a tetvek hamar odébb állnak. Metélőhagymát, fokhagymát, vagy vöröshagymát is érdemes az ágyások köré ültetni, így megvédhetjük a zöldségeket és fűszernövényeket a kártevőktől.

Forrás: https://napidoktor.hu/index


Egy válasz

Válaszolj

Az e-mail címed nem publikáljuk.