Több ezer új férőhely a bölcsikben

Több mint hatezer új bölcsődei férőhely jött, illetve jön létre, és további több mint ötezer bölcsődésnek a korábbinál korszerűbb körülményeket biztosíthatnak a régi intézményekben – jelentette be Soltész Miklós, az Emberi Erőforrások Minisztériumának szociális és családügyért felelős államtitkára.

A több mint hatezer új bölcsődei férőhely azt jelenti, hogy a helyek számát ebben a ciklusban húsz százalékkal növelni tudták. Az államtitkár hangsúlyozta: családtámogatási rendszerük a bölcsődeépítési programmal, a gyed extrával, a családi adókedvezménnyel és a járulékkedvezményekkel azokat a családokat szeretné támogatni, amelyek “gyermeket vállalnak és nevelnek a napi küszködés mellett”.

Az államtitkár kiemelte, hogy 2013-ban az ingyenes, illetve 50 százalékos térítési költségű gyermekétkeztetés keretét 30 százalékkal növelték, a halmozottan hátrányos gyermeket ellátó bölcsődékben pedig megduplázták az állami támogatást.

Salgótarján önkormányzata az Új Széchenyi Terv 348 millió forintos támogatásából építi új bölcsődéjét. A város egyetlen bölcsődéjét 1999-ben zárták be, az ellátást a családi napközik fenntartásával, illetve vállalkozásban vagy egyházi családi napközik támogatásával csak részben tudja biztosítani.

bolcsodei ferohelyek tablazat

„Az új, szeptemberben nyíló bölcsőde 57 gyereket tud majd befogadni” – közölte Székyné Sztrémi Melinda (Fidesz-KDNP) polgármester. Hangsúlyozta: az önkormányzati adósságátvállalással megnőtt a mozgásterük, az utak felújításától a szociális területig sok mindenben segíthetik a családokat.

Kelemen Tibor, a bölcsődét építő konzorcium vezető cégének, a Lak-Ép-Ker Kft.-nek az ügyvezetője elmondta: az 1050 négyzetméter alapterületű, négy bölcsődei csoportot kiszolgáló épületet napelemekkel és más megoldásokkal passzívházként építik meg, így az augusztus 15-re elkészülő intézmény energiaellátása az önkormányzatra nem rak terhet.

A Nógrád megyei önkormányzat elnöke, Becsó Zsolt országgyűlési képviselő arról beszélt, hogy Salgótarján mintegy 30 milliárd forint fejlesztési támogatáshoz jutott ebben a ciklusban. Ez a költségvetést szanáló adósságátvállaláson túl egyebek közt kórházi fejlesztéseket, utak és kerékpárutak építését, felújítását, geoparki és egyéb turisztikai fejlesztéseket, funkcióbővítő, illetve szociális városrehabilitációt jelent. Műfüves pályákat adtak át, országzászlóhelyet építettek, több közintézményt pedig felújítottak. A gazdaságban is jelentős az előrelépés, amit az itt működő cégek telephelyfejlesztő beruházásai is fémjeleznek. A fejlesztésekkel a nógrádi térség felzárkózhat a Budapestet ihttp://www.youtube.com/watch?v=wZZ7oFKsKzYs magában foglaló központi régióhoz.

Forrás:


Válaszolj

Az e-mail címed nem publikáljuk.