Nem vitamin U-vitamin

Dr. Szántó Renáta belgyógyász a tévesen U-vitaminnak nevezett aminosav származékról beszélt a Csak csajok műsorában

Az U-vitamin vagy metil-metionin valójában nem vitamin, hanem egy aminosav származék. Az aminosavak a fehérjék építőelemei. Felfedezésekor – az 1900-as évek elején – az U-vitamin nevet adták neki, ezért még most is így emlegetjük. Dr. Szántó Renáta belgyógyász szerint a szervezetünknek ugyan szüksége van erre az aminosavra, de előállítani nem tudja, ezért a táplálkozással kell bevinnünk.

Pozitív hatásai

Elősegíti a gyomor és a bélrendszer sérült nyálkahártyájának a regenerálódását, megelőzi a külső és a belső gyulladásokat. Abban is segítségére van szervezetünknek, hogy a külső és belső fekélyek hegmentesen gyógyuljanak. A nem szrvek bakteriális megbetegedéseinek gyógyulását elsegíti, és egyes nőgyógyászati jellegű problémák kezelésénél is alkalmazható.

Az U-vitamin hiánya nyálkahártya-problémákat okozhat, a gyomor és bélfekélyek, vagy az immunrendszer legyengülése is ennek az aminosavnak a hiányára utalhat.

Miben van U-vitamin?

„Össze kell kapcsolni a káposztával, mert a legtöbb U-vitamin ebben van.” – magyarázza Szántó doktornő – „Egyéb zöldségekben is benne van, ilyen például a spárga, sárgarépa, petrezselyem.”

Hogyan adagoljuk pluszban?

Az U-vitamin vízben oldódik, tehát a szervezet nem képes a tárolására, nem lehet túladagolni sem. Az adagolására vonatkozóan nincsenek általános elvek. Tapasztalati úton megállapított adagban, folyamatos orvosi ellenőrzés mellett használható. A belgyógyász szerint érdemes étrendkiegészítőket, koncentrátumokat is magunkhoz vennünk, mert a mai városi ember nem visz be a szervezetébe elég vitamint.

Magyarországon az U-vitamin 50 mg-os tabletták formájában, vagy kapszulában kapható, és ami fontos, hogy vénykötelesen. A szükséges napi beviteli mennyiség nincs megállapítva.

Forrás: