5 tipp az immunitás erősítéséért!

Ki gondolná, hogy a nyirokkeringés és az immunitás kapcsolatba hozható egymással? Öt egyszerű tippet olvashattok arról, hogyan támogathatjuk nyirokkeringésünket, hogy hatékonyabb védelmünk legyen a kórokozók elleni harcban.

Az immunitás védelme

Van egy eddig figyelmen kívül hagyott testrészünk, ez az alsó rekeszizom pumpa, ami energia motorként felturbózza a szervezet védelmi rendszerét is, bár elsősorban nem ebben a megközelítésben ismerhetjük a funkcióját. Egészségtudatos emberek figyelmet fordítanak egy-két, immunrendszert segítő módszer napi használatának beiktatására, de fontos egységben látni a testünk működését és rendszerben gondolkodni erről.

Nyirokkeringés és az immunitás kapcsolata

A nyirokrendszer a szervezet elsődleges védelmét biztosítja a fertőzésekkel szemben. Az egész testet behálózó nyirokerek hálózatából, nyirokcsomókból és nyirokszervekből áll. Fő funkciója a nyiroknedv keringésének biztosítása. A nyirok nedvben utaznak, a betolakodó mikroorganizmusok és idegen testeket elpusztító limfocitákat. A nyirokszervek szűrik ki a nyiroknedvből a betolakodókat és meggátolják, hogy azok megbetegítsék a szervezetünket.

A nyirokrendszer fontos szerepe még a folyadékháztartás egyensúlyának fenntartása. A vérkeringésből szűrődik ki a nyirok folyadék a szövetekbe és nyirokerek gyűjtik össze a folyadéktöbbletet, majd a nyirokcsomók és nyirokszervek segítségével átszűrt folyadék visszakerül a vérbe. A nyirokrendszer a vérkeringéssel együttműködésben a tápanyagok és a bomlástermékek szállítását is biztosítja.

5. Egyszerű tipp hogyan támogathatjuk testünket és ezen belül a nyirokkeringésünket, hogy hatékonyabb védelmünk legyen a kórokozók elleni harcban

1. Meghökkentő javaslatnak tűnhet, de tanuljuk meg az intim tornát és naponta végezzünk gátizom gyakorlatokat! A medencefenék izmok alulról bezárják a testünk kimeneti nyílásait és megtámasztják a kismedencei szerveinket. Hálózatos izom összeköttetéseink révén a farok csigolyáktól egészen a köldökünkig érezhető a medencénkben a gátizmokkal végzett gyakorlatok hatása. Energia pumpaként és jelentős nyirok pumaként működve, segíti a renyhe alhasban a nyirok folyadék áramlását és egyben masszírozza a beleket és belső szerveinket. Az alsó rekeszi pumpa hatástól nem csak a nyirok keringés javul, hanem a vérkeringés is, és serkenti a bél perisztaltikus mozgását.

nátha1

Mind három hatás jelentősen hozzájárul a nyirokrendszer karbantartásához és egyúttal könnyíti a szervezet védekező rendszerének kiegyensúlyozott működését.

2. Igyunk, mert a szervezet legegyszerűbb és legfontosabb támogatója a víz! A sejtek optimális életkörülményeihez és életműködéséhez megfelelő folyadékellátottság szükséges.

viz7

3. Étrendünket tudatosan alakítsuk ki, együnk több lúgosító ételt, mert ezek tápanyagban, vitaminokban, nyomelemekben gazdagok. A szervezet optimális pH-viszonya, enyhén lúgos, és ebben a kémiai környezetben képes a leghatékonyabban funkcionálni (szánjunk időt egy kis kutatásra és a legmegfelelőbb élelmiszer beszerzésre).

4. Éljünk aktívan, mozogjunk, izzadjuk ki a savakat. Olyan rendszeres mozgást válasszunk, ami alaposan meg is izzaszt! Az izzadással savat választhatunk ki szervezetünkből! Mozgás hiányában ezek a savak bent rekednek, és elraktározódnak.

5. A salakanyagok megfelelő kiválasztása és az immunrendszer hatékonysága érdekében a beleknek is rendszeresen ürülniük kell, a veséket pedig sok folyadékkal kell átöblíteni.

A vastagbél a méregtelenítő funkciója mellett a bélflóra által az immunrendszer hatékonyságának fő központja, és a szervezet energetikai feldolgozó központja is. A vastagbélrendszer megfelelő tisztántartásával és “fitten” tartásával a szervezetben szintén segíthetjük az immunrendszerünk aktív működését.

Érdemes mind az öt dolgot beépíteni az életmódunkba és megfigyelni a jótékony hatását.

Forrás: https://napidoktor.hu/index