Hogyan ültessünk ananászt?

Ugyan, hogy mutatna egy cserepes ananász a szobában? – gondoljuk. Mégis érdemes vele próbálkozni, mert nemcsak érdekes szobanövény, de termést is hozhat.

Talán furcsán hangzik, de az ananász gyökereztetése cseppet sem nehezebb, mint bármelyik cserepes növényé.
Az ananász szobanövényként is mutatós. Elültethetjük, ha szeretnénk!

Ehhez először is egy alkalmas ananászt kell vásárolnunk – a levelei legyenek szép zöldek (nem sárga, nem barna).
A gyümölcs maga pedig aranysárga. Bizonyosodjunk meg róla, hogy nem túlérett, és arról is, hogy nincsenek benne rovarok.

ananász480

Vágjuk le a tetejét, és az alsóbb leveleket is vegyük le róla. A szár megsértése nélkül faragjuk le az esetleg fenn maradó gyümölcshúst. Fordítsuk fejjel lefelé a szárat és hagyjuk száradni ebben a pozícióban nagyjából egy hétig. A levágott vég megszilárdul.

Ezután tegyük a szárat egy vízzel teli pohárba, ebben álljon, amíg a gyökerek el nem kezdenek nőni. A vizet néhány naponta cseréljük. Tartsuk távol az ananászt a szélsőséges hőmérséklet változásoktól!

Következik az ananász ültetés. Egy kb. 15 cm-es átmérőjű cserépbe szórjunk 30 százalékban organikus földet. Óvatosan nyomogassuk meg a földet az ananász-szár körül, de ne jusson a földből a levelekre.

Az ananász legyen rendszeresen locsolva, de ne legyen nedves. Napos, meleg és párás helyre rakjuk, ahol az éjszakai hőmérséklet sem esik 18 Celsius fok alá. Ha száraz helyen áll, spricceljünk rá vizet gyakran. A földjét hetente egyszer locsoljuk (és ne nagyon). Nyári időszakban havonta kétszer műtrágyázzuk a növényt közepes erősségű műtrágyával.

Az ananász szobanövényként is ad virágot, igaz, ez több évbe is telhet. Egy pirosas kis kúp fog megjelenni a levélcsokor közepén, kék virágok követik, majd jó esetben gyümölcs is. Az ananász gyümölcs számára nagyjából fél évet vesz igénybe a teljes kifejlődés. A virágból fog kinőni, a növény közepén. Sikeres ananász ültetést!

Búcsú Adrienn

Forrás: