VV Shadi és a köldökzsinór

Az utolsóként érkezett villalakónak nem voltak gondtalan gyermekévei. Miután édesapját kábítószer kereskedelem miatt elítélték, a kis Shadi kénytelen volt kilenc évesen munkába állni. Mindezt hőn szeretett édesanyjáért tette.

VV Shadi szigorú és következetes viselkedését talán már megszokták a Való Világ nézői, ám azt nem biztos, hogy sokan tudják, miért is olyan morc néha a mi göndör feketénk. A villalakónak nem volt gondtalan a gyermekkora. Már kilenc évesen meg kellett tapasztalnia, hogy mit jelent egy apa nélkül maradt családban felcseperedni. Shadi mindent megtett, hogy a családfő szerepét magára vállalja. Édesanyja egy interjúban elmondta, hogy a kis Shadi már egészen pici kora óta dolgozik.

Mindennap iskola után egy bevásárlókocsival járta a környéket, újságokat, papírokat gyűjtött, amit utána bevitt a MÉH-be. Így járult hozzá a család kiadásaihoz.

Shadi bemutatkozó kisfilmjében nagy hangsúlyt kapott édesanyja. Bizony fájó szívvel pakolták be együtt a bőröndöket, és nehezen búcsúztak egymástól. A mama kérése csak annyi volt: „jó legyél”. A feltörekvő kategória győztese így beszélt édesanyjáról:

„Édesanyám az a nő, akit a legjobban szeretek, ő jelenti a legtöbbet számomra és ő az, akiért bármit megtennék.”

mlw2wc85480

Az anya fiú kapcsolatról számtalan szakértői vélemény látott már napvilágot. Nem akármilyen kötelék ez. Egyesek az oxitocin nevű hormont teszik felelőssé ezért a láthatatlan, örökké tartó kapocsért. Az oxitocin a természetben előforduló kémiai anyag, úgynevezett peptidhormon, amelyről eddig csak annyit tudtak, hogy nagy szerepe van a szerelmi élet alakulásában, a szülés megindulásában, a simaizmok összehúzásában és a szoptatás során a tejmirigyek kiürítésében. A férfiak szervezetében is jelen van, mikor szerelmesek vagy orgazmust élnek át.

Most azonban az is kiderült, hogy az édesanyák és felnőtt fiuk között fennálló pozitív vagy negatív kapcsolatot is felerősítheti. Az amerikai kutatók az oxitocin belélegezhető, szintetikusan előállított formáját használták a vizsgálatok során a kutatásban résztvevő férfiaknál.

A férfiaknak először ki kellett tölteniük egy kérdőívet gyermekkorukról és az anyjukkal való kapcsolatukról – számol be róla az Orientpress. Ezután belélegeztették velük az oxitocint, és újra kikérdezték őket arról, miként nőttek fel és hogyan bánt velük anyjuk kiskorukban. A szakértők beszámoltak róla, hogy azok a férfiak, akik közeli kapcsolatban álltak édesanyjukkal, a hormon beadása után hajlamosak voltak az anyai kötődés eltúlzására, míg velük ellentétben, a kevésbé kötődő és kevésbé pozitív emlékekkel bíró férfiak inkább a másik irányban túloztak.

Forrás: