Tóth Orsolya

masszőr

2006-ban szereztem meg a frissítő- kondícionáló masszőr oklevelet. Thai, svéd masszázs modulokkal is kiegészítettem tudásom.

Később, 2007-ben EU-konform gyógymasszőri vizsgát tettem. Kiegészítésként aromatherápiát, homeopátiás alapképzést és arcdiagnoszikai tanfolyamot is elvégeztem.

Minden páciensemnél más és más masszázst, masszázskombinációt alkalmazok. Nincs két egyforma test, nincsenek azonos problémák, így szinte "alkati" módon, egyénre szabottan állítom össze a kezeléssorozatot.

Tisztelettel kell minden panaszt figyelembe venni, hogy hatékony és valóban látványos eredményeket érhessünk el. Minden általam végzett terápiát megelőz egy személyes beszélgetés, amikor az adott panaszokat, a kapott leleteket és az alkalmazható masszázslehetőségeket egyeztetem a pácienssel.

Általam alkalmazott masszázstípusok

Svédmasszázs

A vénás-, és nyirokrendszer pangását igyekszik megszüntetni, lehetővé teszi az izomtónus szabályozását, a vérkeringés javítását, az izomzat oxigén ellátásának fokozását, fájdalomcsillapítást, a vegetatív idegrendszer működésének szinkronizálását, szöveti letapadások, hegek fellazítását és pszichés relaxációt.

Reumatológiai, neurológiai, belgyógyászati betegségek kiegészítő terápiájára, valamint sérülések, balesetek utáni rehabilitációban, fibromyalgia szindrómában, gyermekkori fejlődési zavarokban, operáció utáni állapotokban alkalmazhatjuk. Aromatherápiával kiegészítve igazán hatékony.

Nyirokdrenázs

A masszázs segítségével a nyirok-keringés fokozható. Alacsony intenzitású, lassú, időt igénylő masszázsfajta. Javallatai közé tartozik: nyiroködéma (a malignus folyamatok kivételével!), krónikus vénás elégtelenségben létrejött ödéma, reumás betegségek, Sudeck-szindróma, sérülések, műtétek utáni ödémák, stb.

Neurodinamikai masszázs / Reflex masszázs

Itt főként a reflexzónákat befolyásolhatjuk. A szegmentális reflexek kialakításán alapul. Ezáltal a szervekhez, szervrendszerekhez elektromos inger érkezik, amely az adott szervek működését befolyásolja. Ha a belső szervek valamelyike (epehólyag, gyomor, tüdő, stb.) beteg, akkor a törzs különböző helyeinek tapintása során zónák fedezhetők föl.

A zónák (vagyis kötőszöveti kötegek) sokszor szabad szemmel is jól láthatók kitüremkedések, vagy "besüppedések" képében. Minden zónához rendelhető egy szerv, melynek működését lehet befolyásolni. A mozgásszerveket érintő funkcionális kórképek esetén, különböző szervbántalmakban hatékony terápiának bizonyul. pl Pulmonológiai, asztmás betegeknél megfelelő reflexkör kezeléssel jelentős javulást lehet elérni.

Tenyér, talpmasszázs

A masszázs lényege, hogy a talp/tenyér bizonyos pontjaira gyakorolt nyomás és körkörös mozdulat, az erek mentén húzódó idegszálakon keresztül idegimpulzust eredményez, amely végül a gerincvelőbe, majd innen a megfelelő szervekhez, agyhoz jut. Energiacsere alakul ki.

Távol-keleti / meridián rendszerek teóriáján alapuló masszázsok

A meridiánok összekötik a test belsejét a külsővel, a felső testrészeket az alsóval, összekapcsolják a belső szerveket, így lehetővé teszik az energiaáramlást. Az emberi test élettani funkcióinak változása a jin és jang energiaegyensúly megbomlásával, arányeltolódásával magyarázható.

Akupresszúra

Az akupresszúra Kínából ered, amely nem más, mint a meridián-pontok masszírozása.

Kozmetológiai masszázs: arc, nyak, dekoltázs

Az idegpályák masszírozása mellett, az arcizmok, a bőr frissítése, kondicionálása a cél. Önmagában is üdítő, de kiegészítő terápiaként alkalmazható.

Forrás: