Feng Shui illatokkal boldog lesz az ünnep!

Bár az európai kultúrákban nem tulajdonítunk akkora jelentőséget az illatoknak, mint a távol-keleti, vagy az arab világban, a feng shui komolyan foglalkozik a szaganyagok hatásaival.

A feng shui az összes érzékszervünket magában foglalja, így az illatokat sem szabad elhanyagolnunk! A füstölők természetes illóolaj tartalmuknak köszönhetően, nem csupán a levegő illatosítására, hanem aromaterápiás felhasználásra is kiválóak.

Vannak azonban, akik túl erősnek találják ezt a koncentrátumot, nekik az illatosított gyertyák, vagy a fűtési szezon ideje alatt, a párologtatóba csepegtetett különböző illóolaj-koncentrátumok ajánlottak. Lássuk, a kellemes hangulaton túl, milyen jelentőséget tulajdonít a feng shui egy-egy általunk is ismertebb illatnak!

Bergamot:

Dél-Európában, valamint Ázsiában honos narancsfajta, a gyümölcshéjból hidegsajtolással állítják elő az illóolajat. Édeskés citrus illat, elűzi a szorongást és frissíti a lelket. Ez az aroma a Fa elemhez társul.

Fahéj:

Nekünk elsősorban a karácsony, a feng shuiban a gondolatok, az akaraterő és az önuralom jelképe. Pozitívan hat a melankóliára, a szellemi kimerültségre. Otthonunk bármely területére ajánlott, ráadásul kiemelkedő afrodiziákum hírében áll.

Ilang-ilang:

Az ilang-ilang fa virágából nyert illóolaj kellemesen visszafogott, virágos aroma, amely erőteljesen növeli az érzékiséget otthonunkban. Többnyire más olajokkal keverik, relaxáló, nyugtató hatása van, pozitív érzésekre, érzelmekre ösztönöz. A feng shuiban a Víz elemhez társítják.

Rozmaring:

A kámforra emlékeztető keserű, aromás illatot az örökzöld rozmaringbokor leveleiből nyerik. Az örök élet jelképe, a feng shui Fa eleméhez kapcsolódik, s elűzi a gonosz szellemeket.

rózsaszirmok

Rózsa:

Átható, édes virágillata derűre váltja a búskomorságot, segít túllépni a csalódottságon és a féltékenységen. A jólét és a boldogság szimbóluma. Az aromaterápia fontos része a feng shuinak, segít eltávolítani a negatív energiájú chi-t. Megpróbálkozhatunk a különböző illóolajok keverésével is, hogy könnyebben megtaláljuk a nekünk tetsző aromát.

Forrás: https://napidoktor.hu/index