Magyar fejlesztésű tüdővitamin-készítmény került a gyógyszertárak polcaira

Az Air7 hatóanyagainak összetételét a tüdő igényeinek kielégítésére állították össze. A tüdő vitaminjának megalkotását a pandémia hívta életre, hiszen a SARS-CoV-2 egy légzőszervi vírus. A táplálékkiegészítő nem gyógyír a betegségre, azonban abban egyetértés van az orvostársadalomban, hogy egészséges tüdővel jobb eséllyel indulunk a vírus ellen.

A tüdő vitaminja, azaz az Air7 szeptember elején került a Benu gyógyszergyárak polcaira, miután minden hatósági igazolást megszerzett. A Magyarországon fejlesztett és gyártott étrend-kiegészítőt úgy állították össze, hogy az a tüdő vitalitását biztosítsa. A készítményben a „kötelező” ACE-vitaminok mellett megtalálható a csodaszernek kikiáltott Q10 koenzim, mely egyrészt segíti a vér oxigénellátását, valamint erősíti az immunrendszert.

Hasonló jó hírnévnek örvend a Cordyceps sinensis magashegyi gombafaj kivonata, mivel ez az összes esszenciális aminosavat tartalmazza és többek közt például fokozza az adenozin-trifoszfát (ATP) termelődését, mely sejtjeink legfontosabb energiaforrása. Ezen felül még és B6– és D3-vitamint, valamint rutint tartalmaz a készítmény.

Fotó: 123rf.com

A tüdő vitaminja

A D3-vitamin kiemelten fontos a tüdő immunitásának szempontjából, erre több hazai szakember is felhívta a figyelmet, illetve nemzetközi kutatások is ezt támasztják alá. Természetesen mindez a világjárvány idején újból reflektorfénybe került, és több tanulmány szerint jobb eséllyel indulunk a SARS-CoV-2 légzőszervi vírus ellen, ha megfelelő a D3-vitamin szintünk. A Chicagói Egyetem professzora, David Meltzer arra jutott, hogy a D-vitamin hiányban szenvedők majdnem kétszer akkora eséllyel fertőződtek meg (21,6 százalék), mint akiknek normális volt a szintje (12,2 százalék).

Jon Rhodes, a Liverpooli Egyetem professzor emeritusa a BBC-nek adott interjúban pedig a D3-vitamin gyulladáscsökkentő hatására hívta fel a figyelmet, melynek köszönhetően a szervezet immunreakcióját lehet visszafogni. Mindennek pedig az előrehaladott esetekben lehet szerepe.

Alapvetően a gyulladások szervezetünk védekezésének részét képezik, ugyanakkor egy hipercitokinemia nevű jelenség léphet fel a súlyos betegeknél, mely során a gyulladást serkentő cikotin jelzőmolekulákból túl sok szabadul fel, ami tüdő súlyos károsodásához, és akár halálhoz is vezethet. Ugyanakkor a szakember itt is felhívta a figyelmet, hogy a kutatások még igen kezdetleges fázisban vannak.

Az egészséges tüdő fontossága

Szervezetünket a táplálékkiegészítők fogyasztása mellett úgy is ellenállóbbá tehetjük, hogy odafigyelünk a pihenésre, vagy éppen kerüljük a dohányfüstöt. A koronavírus elkerülésének alapszabályai azonban továbbra is a kontaktuskerülés, a szájmaszk helyes viselése és a személyes higiénia fokozott betartása.

Forrás: https://napidoktor.hu/index


Egy válasz

  1. Faragó László

    szép napot copd vagyok kérdéem hol lehet kapni esetleg az orvosomnak kell felirni és nem utolsó szempont menyibe kerülne amit elolvastam mind szép és jól hangzik várom esetleges válaszukat elöre köszönöm