Zöld út a harmóniának

Mi az, ami egyszerre üde, ugyanakkor relaxáló? Harmóniát teremtő, lazító, de egyben inspiráló és pezsdítő? Ismerkedjünk meg közelebbről a zöld színnel, és használjuk kedvünkre árnyalatait a szobákban!

A zöld szín az általános tévhittel szemben nem az alapszínek egyike, mivel a meleg sárga és a hideg kékből tevődik össze, ami egyben többrétűségét is adja. Hatása egyszerre lehet frissítő és megnyugtató. A zöld szín általában üde, de semmiképp sem izgató. Átvitt jelentéssel is bír, a kereszténységben a remény és a megújulás szimbóluma, így érthető, hogy sok nemzet lobogóján feltűnik.Gyakran használják a színterápiában is, hiszen energiája megteremti az egyensúlyt és a harmóniát, fontos az idegrendszer és az általánosan jó egészségi állapot számára. Nem véletlen, hogy előszeretettel használják kórházakban, műtőkben, mivel jótékony hatással van a vérkeringésre, így a szervezet frissé válik tőle.

szoba

Érdemes kipróbálni otthonunkban is, különböző meleg színek társításával (például barna, bézs, drapp), hiszen így könnyűszerrel idézhetjük fel a természet hangulatát. Ha a fehér színt választjuk a zöld kiemelésére, akkor a zöld frissessége, elevensége és sejtelmessége kerül felszínre. Ellenkező esetben, ha meleg színnel párosítjuk, akkor a harmónia, az otthonosság, a lágyság lesz a szembeötlő a nappalinkban.

A zöld szín szinte az összes stílusban jól mutat, független attól, hogy a modern vagy éppen a klasszikus irányzatot kedveljük, így bátran kísérletezhetünk vele. Egy dologra azonban figyeljünk, legyünk nagyon körültekintőek, ha többféle zöldet használunk egy helyiségben, ugyanis nem mindegyik zöld árnyalat fér meg harmonikusan egymás mellett. Összefoglalva elmondhatjuk, hogy a zöld szín mindenhová illik, ahol a harmóniát, és a szervezet megbomlott egyensúlyi állapotát szeretnénk helyreállítani.

Forrás: