Allergia: Kell az orvos, de a megelőzés is!

A tüneteket nemigen tudjuk elkerülni, de hatékonyan küzdhetünk az allergia ellen – Íme néhány tipp a megelőzéshez és a megfelelő kezeléséhez.

Világszerte több millió ember szenved allergiától. Többségüket tavasszal és nyáron gyötri a betegség. A kezelést korán el kell kezdeni, hogy ne alakuljanak ki további problémák: egyre többféle pollenre és élelmiszerre lehet érzékeny a beteg, sőt, kialakulhat allergiás asztma is.

Az allergia kezelésének első lépése, hogy a problémát kiváltó allergént kerüljük. Mivel azonban gyakran nem tudjuk, mi felelős a tünetekért, tesztelésre van szükség. Leggyakoribb a bőrteszt, tapaszok bőrre helyezése, és a vérteszt, amikor a bőrbe fecskendezik az allergén-oldatot.

Előzzük meg!

Az első tehát, amit tehetünk, hogy kerüljük a problémát okozó anyagokat – ha erre van mód. Tegyük étkezésünket változatossá, természetessé: tej, sajt, cukros dolgok helyett több gyümölcsöt, zöldséget és halat fogyasszunk.

Szedjünk hat hétig lehetőleg cinkkel dúsított, algás Spirulina kapszulát, két-háromszor egyet naponta – ez csökkenti a szövetekben a salakanyagokat, az immunrendszert pedig tehermentesíti. Igyunk három héten át 50 ml Aloe juice-t 50 ml más lével keverve, napi 3 alkalommal. Két-három kapszulát szedhetünk naponta több hónapon keresztül a feketeköményolajból is.6641Tartsunk regeneráló lékúrát, vagy hosszabb léböjtkúrát – de csak 3 napig, ennél hosszabb ideig csak orvosi felügyelettel -, mielőtt kitör az allergiaszezon, vagy tartsunk zöldség-gyümölcs diétát. Menjünk el szaunába is!

Virágport ugyancsak szedhetünk a szezon előtt két hónapon át, a virágporokra így érzéketlenné tehetjük szervezetünket. A leggyakoribb virág-, fa- és fűpolleneket ma már kapszula formájában is kapni. Vértezzük fel magunkat vitaminokkal: jót tesz az A-, a B-, a C- és az E-vitamin is, melyek természetes antiallergének.

Immunerősítésre szedjünk kalciumot, magnéziumot, szelént és cinket. Vigyünk szervezetünkbe többszörösen telítetlen zsírsavakat. Ilyen a halolaj, hidegen sajtolt növényi olajok például. Fogyasszunk rostban gazdag ételeket és igyunk gyógyvizeket, napi három alkalommal, teával vagy gyümölcslével hígítva, akár két hónapon át.

A bélfürdő, a sajátvér-terápia is ajánlott – utóbbinál a vénából vett vért visszaadják az izomba, ezzel aktiválva az immunrendszert. Alkalmazzunk – orvosunkkal egyetértésben – homeopátiás készítményeket. Segíthet az akupunktúra, a kineziológia, klímaterápia, fényterápia és a biorezonancia is.

Kell a gyógyszer…

Hogy hogyan kezelje az allergiát, azt az orvos a panaszok, valamint azok erőssége alapján határozza meg. Ha csupán enyhébbek a tünetek – náthaszerű, orrfolyással járó – akkor orrspay-t adnak, ha mellé a szemtünetek is társulnak, jöhet az antihisztamin tabletta – mely vény nélkül is kapható -, valamint lokális készítmények.6642A kezelés mindig egyénre szabott. Ezek a tabletták addig mindenképpen jók, míg szakorvos nem látta a beteget, és felírhat neki komolyabb, modernebb gyógyszert is. Az allergia nem gyógyítható, de tünetmentessé tehető, aki ebben szenved. A megfelelő kezelés és a jó gyógyszerkombináció sokat segíthet – fontos tudni, hogy nemcsak ajánlott, de szükséges is a gyógyszerszedés allergiások esetében.

Ha pedig időben, még az allergiás időszak előtt felkeressük az orvost, a tünetek akár teljesen elkerülhetőek. Az antihisztaminokat is időben, megelőzésképpen ajánlatos elkezdeni használni!

Elmúlhat-e az allergia?

Van rá esély, de sajnos ritkán. Előfordul, hogy ha az allergiás beteg környezetéből eltávolítják a bajt okozó allergént, vagy elutazik olyan helyre, ahol nincsen például az őt irritáló pollenből, utána enyhülnek a tünetek, vagy meg is szűnnek, és évekig is elmaradhatnak. A tiszta levegő, a pollenmentes környezet mindenesetre nagyon sokat segít a betegeken!

Forrás: