A böfögés története, avagy miért és mitől böfögünk?

A böfögés vagy büfögés egyszerűen azt jelenti, hogy levegő gyűlt fel a gyomorban, és a test meg akar szabadulni tőle. Ezt a levegőt akkor nyeljük le, amikor stresszhelyzetben eszünk, iszunk vagy idegesen nyelünk. És ami bemegy, annak ki is kell jönnie – az emésztőrendszer egyik vagy másik végén.

Fotó: 123rf.com


Mi okozza a böfögést?
A böfögést általában az okozza, hogy evés és ivás közben levegőt nyelünk, túl gyorsan eszünk, vagy bizonyos ételeket fogyasztunk. De vannak más, kevésbé gyakori okok is:

  • A nátha vagy allergia okozta orrfolyás túlzott levegőnyelésre késztethet. Ezért egy vény nélkül kapható orrcsepp néha csökkentheti a böfögést, valamint enyhítheti az orrpanaszokat, de soha nem szabad hosszú távon szedni.

  • Egyeseknél a kalcium-karbonátot tartalmazó kalcium-kiegészítők szén-dioxidot szabadítanak fel a gyomorban. Ha kalciumot szed, válasszon más formát, például kalcium-citrátot.

  • A derék körüli nyomás böfögést okozhat, ezért kerülje a szűk ruhákat, öveket és a testet formázó alsóneműket.

  • A rosszul illeszkedő műfogsorok rendellenes rágást és levegőnyelést okozhatnak. Ha műfogsort visel, győződjön meg róla, hogy megfelelően legyen beállítva.

Csuklás – Mitől van?

 

Forrás: Napidoktor.hu