Tippek a gyerekszoba berendezéséhez

Amikor egy gyermek érkezik a családba első dolgunk, hogy berendezzük a kis jövevénynek a szobáját. Íme néhány hasznos tanács a jó gyerekszoba berendezéshez!

A gyerekszobában a legfontosabb a biztonság és csak ezután jön a praktika, a kényelem és a design. A gyerekbútorra minden országban több biztonsági előírás is vonatkozik, ezt címke jelzi a bútorokon. Az EU-ban ezek a szabályok még szigorúbbak, érdemes megnézni mit veszünk meg!

Az újszülött csecsemők az első időszakban legtöbbször a szülőkkel alszanak így nincs szükség külön szobára. Ám ha azt szeretnénk, hogy például az apukát ne zavarja a baba sírása érdemes a gyerekszobát úgy berendezni, hogy az anyuka is ott tudjon aludni. A gyerekszobát úgy alakítsuk ki, hogy közel legyen a hálószobához, így ha a baba már egyedül alszik, hamar meghalljuk, ha felsír az éjszaka közepén!

Amikor a baba már megnő, és esetleg átlép a kamaszkorba már egy nagyobb szobára lesz szükség, így a gyerekszobából vendégszoba, varrószoba lesz. Épp ezért a gyerekszobába nem érdemes állandó fix bútorokat beépíteni, a legjobb, ha kiválasztunk néhány fontos és praktikus bútort és ezeket helyezzük el a szobába! Nézzünk néhány biztonsági előírást!

A falban található csatlakozókat zárjuk le fedőlappal, hogy a baba ne tudjon belenyúlni! A radiátort vegyük körbe védőburkolattal, nehogy megégesse magát gyermekünk! Masszív gyerekágyat vásároljunk ahol a rudak 3-5 cm-re vannak egymástól, így a baba feje nem tud beszorulni a kiságy rácsába! Soha ne tegyünk széket vagy asztalt az ablak alá!

gyerekszoba2

Könyvespolcot lehetőleg ne a gyerekszobába tegyük, ha mégis, rögzítsük a falhoz az egész bútort! Az ablakra tegyünk biztonsági zárat, a falakat pedig ólommentes festékkel fessük át! Első lépésként a biztonságra törekedjünk: mielőtt berendezzük a gyerekszobát, tegyünk meg mindent gyermekünk biztonságáért!

Ezután jöhet, a tervezés a színek kiválasztása, a bútorok berendezése: a gyerekszobát lehet tapétázni, s ma már széles a kínálat a sok mintás, vidám színes tapéta közül, de akár festeni is lehet, mert ez sokkal tartósabb, mint a tapéta. A festésnél válasszunk, lemosható festéket hátha gyermekünk később kiéli alkotó vágyát a falakon!

A padló kényelmes meleg és könnyen tisztítható legyen: ez szinte bármi lehet, de tegyünk rá egy kis rongyszőnyeget vagy mintás gyermekszoba szőnyeget! Az ablakra tegyünk fel sötétítőt, hogy a baba nappal is tudjon békésen aludni, s ez is lehet vidám motívumokkal tarkított anyagból.

A bútoroknál is legfontosabb szempont a biztonság és a minőség legyen, de azért jó, ha színesek, vidámak és harmonizálnak a szoba többi színével. Gondoljuk át a bútorokat, hogy mire lesz szükségünk: pelenkázó, kiságy, tároló a ruháknak, a játékoknak, az illatszereknek, mesekönyveknek, stb.!

Bár néha nem lehet elég nagy szobát találni a baba számára, egy lakásban ma már sok olyan bútor van, amelyik több funkciós, s így könnyebb lesz a kisebb szobát is berendezni. Fontos a gyerekszoba színharmóniája is, ne felejtsük le hogy gyermekünk fejlődésében közrejátszik az őt körülvevő környezet, a színes a tárgyak és formák összhangja! A szépen berendezett színes harmonikus szobában gyermekünk is nyugodtabb és boldogabb baba lesz!

Forrás: