Sírás-rívás – A módszerek kiegészítik egymást

Minden eredményért meg kell küzdeni, ezt egy hipotóniás kisbaba és családja tudja a leginkább. A kuklamu fényt derít a könnyek miértjére.

Samunak 6 hónapos korában kétszer is beriasztott a légzésfigyelője. Másodszorra nem is ébredt fel magától, úgy kellett felrázni. Azt is megtudtam, ami nem bizonyított orvosi tény, hogy azok a gyerekek, akik ilyen problémával kórházban kötnek ki, nagyon magas százalékban küzdenek tónusproblémákkal is. Kérdezem én, ennek is utólag kell kiderülnie?

Még ha ez csak egy sejtés is, amit még nem támasztottak alá számokkal és kutatásokkal, nem kellene szólni a szülőknek, hogy az ő esetükben ez a készülék nem fakultatív? Nem kellene megtanítani őket újraéleszteni? A ?mi lett volna ha?? kérdésekről pedig ekkorra már leszoktam.9775Samut egy olyan teremben tornáztatták, ahol egymást érték a beteg gyerekek, akik sírtak-jajgattak jótevőik kezei között. Itt szeretnék eloszlatni egy másik tévhitet is. Sokan vádolják azzal a ?dévényeseket?, hogy kínozzák a gyereket, és fáj a kezelés. Ismerem a gyerekemet, meg tudom különböztetni, hogy mikor sír fájdalmában. Azért sírt, mert rettenetesen megterhelő egy pár hónapos gyereknek, hogy 1 órán át olyan mozgásokra és pózokra kényszerítik, amiket magától meg se tudna csinálni. Ráadásul egy egészséges csecsemőtől se várható el, hogy 1 órán át csináljon valamit, amihez nincs is kedve. Állítólag a feszes gyerekek kezelése kellemetlenebb, ezért az ő esetükben segít, ha vízben végzik a tornát.

Számukra létezik egy másik módszer, amit Magyarországon Dr. Vekerdi Zsuzsanna, a Debreceni Városi Egészségügyi Szolgálat intézetvezető főorvosa vezetett be. A túlfeszült, görcsös izmok átmeneti gyógyszeres megbénításával lehetővé teszik a környező többi izom normális működését, erősítését, és ezáltal nagymértékű javulás érhető el. Én az 1-1 órák alatt is kikészültem a sok sírástól. Tünde mesélte, hogy?

A cikk folytatását a kuklamu.hu oldalon olvashatják.

Forrás: