Miért fontos forró teát inni?

A hidegebb napok beköszöntével egyre gyakrabban esik jól egy-egy csésze, forró tea elfogyasztása, amely azon kívül, hogy egészségünkre is jótékony hatással van, közérzetünkre is kihatással van.

 

Bár a teázásnak nincs akkora kultusza hazánkban, mint Ázsiában vagy az Egyesült Királyságban, mégis ilyenkor: ősszel  egyre többen nyúlunk az egészségünkre és közérzetünkre is jótékonyan ható füvekhez. A rendszeres teafogyasztás erősíti az immunrendszerünket és méregteleníti szervezetünket. Egy bögre gőzölgő meleg tea, akkor is jól esik lelkünknek, ha szervezetünkre semmilyen hatással sem lenne.

 

Foto:123rf.com

 

Az egyik csodaszernek tartott zöld tea, a benne lévő antioxidánsnak köszönhetően szinte azonnal olvasztja a zsírt. Felgyorsítja az anyagcserét, ami leginkább a has környékén és a májban érvényesül, így méregtelenítőnek is kiváló. Fogyasszunk belőle 4-5 csészével naponta, hogy hatása jobb kedvre derítsen bennünket!

A fekete tea, akár már napi egy csészével is javítja a vérkeringést, erősíti a szívet és az ereket. Az interferon fehérjék termelését serkenti, ami pedig az immunrendszerünk segítője a betegségek elleni küzdelemben.

Foto:pixabay.com

A rooibos teákat méltán hívják folyékony gyógynövénynek is. Az ún. vörös tea a földirekettye leveleiből készül és édes ízű. Asphalatint tartalmaz, amely felgyorsítja a zsírsejtek anyagcseréjét és megakadályozza újabbak képződését, közben pedig még a gyomrunknak is jót tesz.

A matcha tea pedig a japán teaszertartások teája, amit minden nap fogyasztanak. Egy sűrű, zöld, komplex ízű italról van szó, alapvető hatóanyagai közé az erős antioxidáns hatású karekin, a koffein és a teanin tartozik, ezért rendkívül frissítő hatású. Segít stabilizálni a vércukrot és csökkenti a vérnyomást. Rengeteg vitamin és ásványi anyag található benne, Japánban orvosságként is használják.

A puerh egy erjesztett kínai tea, mely összezsugorítja a zsírsejteket. Így képes eltűntetni a has zsírpárnáit is.

A gyógytea főzésének aranyszabályai

Forrás: Hirado