Hogyan előzhető meg a benőtt köröm?

Mostani cikkünkben kizárólag a megelőzésre fókuszálunk, hiszen mint a legtöbb elváltozás esetében, a benőtt körmöt illetően is a megelőzés jelenti a legjobb megoldást.

Akiknek szélesebb körmük van, és hajlamosabbak arra, hogy kialakuljon ez az esetek zömében a nagylábujjat érintő, fájdalommal és váladékozással járó gyulladás, célszerű komolyabban megfogadni bizonyos tanácsokat. Lássuk, mire figyeljünk, hogy elkerüljük a köröm benövését!

foto:pixabay.com

 

Egyenes vágással a benőtt köröm ellen

Az első és legfontosabb szabály, hogy a körmöt mindig egyenesen vágjuk, és hagyjuk érintetlenül a sarkokat! A körömnek a sarka-széle szokott belenőni a vezetősínként funkcionáló körömbarázdába, de ha egyenes vonalon, csak a szabad szélből, vagyis a tetejéből vágunk, akkor mindez elkerülhető.

Foto:123rf.com

Egyéb tényezők, amelyek elősegíthetik a benőtt köröm kialakulását

  • Az óvatos és körültekintő vágást már említettük, de azt is fontos hangsúlyozni, hogy a gyerekek esetében erre különösen figyeljünk, továbbá tanítsuk meg őket már kisebb korban a helyes körömvágás alapszabályára.
  • Mivel a lábköröm viszonylag lassan nő, szükségtelen túl gyakran vágni. Csak akkor ragadjunk ollót vagy csipeszt, amikor a körmök elérték a kellő hosszúságot.
  • Ha rendszeresen szűk cipőt viselünk, ami erősen nyomja a lábujjakat, azzal elősegíthetjük a problémát, főleg, ha eleve hajlamosak is vagyunk rá, így mindenképp kerülni kell az ilyen lábbelik hordását.

+1 jó tanács

Idősebb korban sokaknak okoz nehézséget a körömvágás, nemcsak azért, mert nehezebb lehajolni vagy stabilan megtámasztani a lábat, hanem mert a köröm megvastagszik. Ha egy hivatásos pedikűrösre bízzuk a műveletet, biztosak lehetünk abban, hogy elkerülünk bármiféle sérülést.

5+1 tipp az ápolt lábakért

Amennyiben mégis megtörténik a baj, benőtt köröm esetében is keresse bizalommal szakorvosainkat, akik hathatós és gyors segítséget nyújtanak a problémára!

Forrás: Ezüstfény Klinika