VV Gombi belebetegedhet abba, hogy parodizálják?

VV Gombiról a sírós telefonbeszélgetése után sorra jelentek meg a vicces videók, és a társai is sokszor parodizálták, de milyen hatása lehet ennek a játékos lelkére, érzéseire.

A ValóVilágosok között sokszor elhangzik ? ha valaki éppen negatív kritikát kap a külvilágtól ? hogy inkább osszák meg az embereket. Sokkal jobb, ha a személyiségük valamilyen szélsőséges érzelmet vált ki, mintha egyhangúlag, pozitívan vélekednek róluk.

VV Gombiról több paródizáló videó is készült, és Béci is hitelesen, bár kissé eltúlozva játszotta el a titokszobában lefolytatott sírós-rívós telefonbeszélgetést. A napidoktor.hu dr. Félegyházy Zsolt pszichiátert kérdezte a népszerűség és paródiák összefüggéséről, annak lelki tényezőiről.

Valóban a népszerűségét tükrözi valakinek, hogy mennyien parodizálják?

Egy paródia tükrözheti a személy népszerűségét, igen. Gálvölgyi János nyilatkozta azt, hogy ha anno valamiről nem készült paródia, akkor az a személy vagy műsor nem volt népszerű, vagy közismert. Ebben az esetben nyilván nem a népszerűségről van szó.

Gombitól elhangzott, hogy nem érezte bántónak a videókat. Ellenben, ha huzamosabb ideig egy nem éppen jellegzetesen férfias tulajdonságát parodizálják valakinek, akkor hagyhat-e nyomot, késztetheti-e a játékost változtatásra? Adott esetben megerősödhet?15623Az is paródia téma lehet, ha valakinek van valamilyen jellegzetes tulajdonsága, amit ki lehet figurázni. Ebben az esetben ez történt inkább, de ha hosszútávon valakit ilyen dologgal piszkálnak, az nem feltétlenül hozza ki az emberből a változtatás szükségét vagy képességét. Nyilván az egyén belső beállítódásán múlik, hogy ő mit gondol az adott esetről, illetve azon is mennyire bántó a dolog.

Gombi ilyen karakter? Akit biztatás helyett inkább szembesíteni kell gyengeségeivel és ettől erősödik meg?

Sok gyereket csúfolnak az iskolában, és ez sok esetben nem a pozitív reakciókat hozza ki a gyerekekből, hanem éppen fordítva. Ez egy felnőttnél is lehet ugyanígy, ha azonban kritikával, és értelmes kritikával illetik az egyént, ami nem demolesztáló hanem építő jellegű, akkor nagyobb esély van arra, hogy pozitív változásokat érjenek el az illetőnél.

Lehetséges, hogy Gombi ezt pozitív visszajelzésnek veszi és valóban nevet a paródiákon, átérezve ennek az esetleges üzenettartalmát saját magára nézve, de az is lehet, hogy mélyebb nyomot hagy benne. Ezt nem tudhatjuk, hisz nem látunk a lelkébe.

Forrás: