Így verd le a bőr lázadását!

Valahányszor kipróbálunk egy új terméket, vagy túl erősen dörgöljük, lázadni kezd a bőrünk? Tanuljuk meg, hogyan kényeztessük a bőrünket és kerüljük el az irritáló dolgokat. Egészséges ragyogást!

Bizony előfordulhat, hogy „fellázad”, ha nem megfelelően bánunk vele. Könnyen irritálhatjuk bizonyos termékekkel, és még csak nem is tudunk róla! Lássuk, hogyan kéne valójában ápolnunk, hogy valóban egészséges ragyogást biztosítsunk számára!

1. Előbb teszteljük, aztán vigyük fel a bőrre!

Egy új termék használatakor először mindig próbáljuk ki azt, kevésbé látható területen (pl. a fül mögött). Várjunk 24 órát, hátha jelentkeznek az irritáció jelei, pirosság vagy netán kiütések. Ha túlérzékeny a bőrünk, a próbát ismételjük meg egy szem melletti területen is. Ha ez sem mutat semmi problémát, akkor nyugodtan felvihetjük a bőrre a terméket.

2. Ne vegyünk „hipoallergén” terméket

Azt hinnénk, ez a legjobb az érzékeny bőrtípusra – de nem feltétlenül. Valójában nincs meghatározás a „hipoallergén”-re, azok a termékek, amelyek ezt állítják magukról, nem mindig a legmegfelelőbbek érzékeny bőrre. Ne vásároljunk „vakon.” És mindig tartsunk próbát használat előtt!

arc3

3. Hidratáljunk óvatosan!

Az érzékeny bőr még kiszolgáltatottabb az elemeknek, és előnyére válik, ha óvatosan kezeljük. Szorgalmasan hidratáljuk reggel és este is, hogy megvédjük a kiszáradástól, ellássuk nedvességgel és egy egészséges akadályt képezzünk a környezeti tényezőkkel szemben – beleértve a környezetszennyezést és a szelet is.

4. Mindig olvassuk el a címkét!

Jobban védhetjük az érzékeny bőrtípust, ha mindig figyelmesen elolvassuk a termék leírását. Kerüljük az illatosított és parabénnel készült krémeket, ez a kettő ugyanis gyakran okoz irritációt, kipirosodást, esetleg duzzadást. A bőrgyógyászok olyan termékeket ajánlanak az érzékeny bőrűek számára, melyek kevesebb, mint 10 összetevőt tartalmaznak. Minél bonyolultabb egy termék, annál valószínűbb, hogy irritációt okozhat.

5. Mossuk le bőrünket alaposan!

Tartsuk tisztán a pórusokat, a felszínre került esetleges szennyeződést naponta kétszer távolítsuk el. Válasszunk érzékeny bőrre tervezett arctisztítót, de ne annyira finomat, hogy erősen kelljen dörzsölnünk a bőrt sminklemosáskor vagy radírozáskor! Tisztítás után itassuk fel az arcról a nedvességet finom törölközővel, majd vigyünk fel a bőrre hidratáló krémet, mely azonnal felszívódik.

6. A kevesebb több!

Az érzékeny bőr gyakran lehet túlterhelt. Ne tegyük ki sokféle terméknek – csak egy gyengéd tisztítóra, hidratálóra és persze naptejre van szükségünk.

7. Válasszunk körültekintően kozmetikumokat!

Finom bőrre ne használjunk nehéz sminket. Ásványi porból készült púderrel dolgozzunk, amelyben nincs mesterséges színezék és tartósítószer-, vagy szilikon alapú terméket használjunk, melynél kisebb az irritáció valószínűsége.

kozmetikumok_katt

Kerüljük a vízálló szempillaspirált, melyet durva tisztítóval lehet eltávolítani, illetve használjunk ceruza formájú szemkihúzót, amely nem folyékony állagú. Utóbbi ugyanis latexet tartalmazhat, mely nagy eséllyel irritációt okoz. Régi kozmetikumokat ne használjunk, ugyanis azok idővel megromolhatnak. Ne feledjük megtisztítani időnként a kefét sem.

8. A nap ellen mindig védekezzünk!

Az érzékeny bőrtípus sokszor nagyon is érzékeny a napra. Célszerű egész évben viselni a fényvédő krémet. Olyan hatóanyagokkal készülteket használjunk, mint például a cink-oxidos vagy titán-dioxidos krémek, melyeknél kisebb az esélye az irritációnak. Azok, amelyek oxybenzone-t, octylcrylene-t tartalmaznak, vagy oktinoxátot, általában előbb okoznak irritációt.

Forrás: