Kenguru

A világ egyik legnagyobb találmánya az a ?hordozó?, amellyel magunkra tudjuk erősíteni gyermekünket, mert így olyan helyekre is eljuthatunk, ahova babakocsival szinte lehetetlennek tűnik. Köznapi nevén ez a kenguru.

Nagy előnye a mozgás szabadságán kívül, hogy miközben kenguruban sétálunk, gyermekünk érezheti a közelségünket, a testmelegünket, ami legtöbbször megnyugtatólag hat a csecsemőkre.

Ráadásul állítólag azzal, hogy a kicsi érzi a szívdobogásunkat és közelségünket olyan helyzetbe kerül, mint amilyet utoljára az anyaméhben élhetett át. Ez nyugtatólag hat rá, így fel is vértezhetjük a stressz ellen. 15181Egyes kutatások szerint azok a gyerekek, akiket kiskorukban sokat ?hordott? a mamájuk sokkal jobban kezelik a stresszes helyzeteket.

Rendkívül sokféle kenguru létezik: van amelyikben előrenéz a baba és nézegetheti a tájat, van amelyikben szemben van velünk, így jól lehet vele kommunikálni, ráadásul az elhelyezkedése miatt a csípőficam elkerülésében is nagy segítség.

Olyan is kapható, amelyikben a hátunkra erősíthetjük a csecsemőt, ami azért jó, mert így kevésbé megterhelő a cipekedés. Anyaguk is sokféle lehet az egyszerű kendőtől, a komoly merevítésekkel rendelkező fémvázas, hosszabb túrákhoz kifejlesztett tartókig igen széles a választék.

Bármelyiket is válasszuk, a legfontosabb szempont az, hogy a kenguru megfelelően tartsa a baba gerincét. Emiatt általában 3 hónapos kor előtt nem javasolják a használatát. Mielőtt megvennénk, ha van rá mód, tegyük bele a kisbabánkat és sétáljunk benne egy picit.
15194
Ez fontos lehet, mert vannak csecsemők, akik imádják és nagyszerűen tudnak aludni is a kenguruban, de vannak olyanok, szerencsére kevesen, akik egyszerűen képtelenek elviselni és üvöltenek, amíg ki nem veszik őket. Ilyen esetben nem szabad erőltetni, mert a kisbaba valószínűleg nem érzi magát biztonságban, és ez frusztrációkat válthat ki a későbbiekben.

Forrás: