Váláshoz vezet, ha jól keres az asszony

A hagyományos családmodell gyakran felborul napjainkban: előfordul, hogy nem a férfi viszi haza a több pénzt. Vajon ő hogy éli ezt meg?

Vannak párok, családok, ahol a nő futott be nagyobb karriert, jobban keres, mint a párja, de mennyire tolerálja ezt a férfi, akinek elvileg a családfenntartónak kéne lennie? És a nő mennyire tűri el, hogy nem olyan sikeres a párja, mint ő?

A nők szerepét tekintve sok dolog változott az elmúlt évtizedekben, ám az átlagos családokban ma is az a felállás, hogy a családfő a férfi, aki a költségek nagyobb részét fedezi. Nem élveznek ugyanakkor különösebb nagyrabecsülést, ha szeretetüket a pénzkeresettel mutatják ki: szakmai és anyagi státusuk hozzájárul vonzerejükhöz, de ahogy érkeznek a gyermekek, a párjuk olyan partnert szeretne, aki vele és a csemetékkel szemben is gondoskodó, van rájuk is elegendő ideje.

Az eltartás tehát önmagában kevés lesz: sok esetben a nő azért adja be a válópert, mert éppen a család iránti kötődést hiányolja a férfiban. Nem fogadja el például, hogy a párja munka után csak hazamegy, leül a tévé vagy a számítógép elé. Ha hazaért, valóban legyen is jelen! De mi a helyzet akkor, ha a nő a családfenntartó, és itt most nem az egy, vagy több gyermeket egyedül nevelő nőkről beszélünk?

pénz, szerelem

Dagad a nő bukszája

Különös, hogy a férfiak egy része általában úgy nyilatkozik: nincs azzal baj, ha a nő keres többet, mégis, a valóságban ezek a kapcsolatok nagy része tönkremegy. A pénz lesz a stresszhelyzet forrása. Esetünkben azért, mert az nem egyformán oszlik meg a felek között. A helyzetet nehezíti, hogy sok férfi a saját beosztása, keresete és kocsija alapján ítéli meg tehetségét, erejét, és ha egy olyan hölggyel kerül össze, aki nála jobban prosperál a munkában, hajlamos lesz elbizonytalanodni.

Talán a lángolás, a mindent elfedő rózsaszín felhő időszakában még nem, de később lassan kialakul nála a kisebbségi érzés, amely aztán rosszabbodhat, depresszió és rendszeres alkoholfogyasztás irányába is. Amikor már végképp nem tud mit kezdeni a helyzettel, akár más nőnél kezdhet vigaszt keresgélni, vagy a partnere ellen fordul, agresszívvá válik vele szemben, netán bántalmazza is.

Közben azért a nő sem teljesen nyugodt, sőt, ami korábban örömet okozott neki, bántani kezdheti, történetesen, hogy átvette otthon a vezető szerepet, ami hagyományosan a férfié kellene, hogy legyen. Lelkifurdalást érezhet, de áteshet a ló túloldalára is: előveheti otthon is az irányító főnök szerepét. Ez jellemfüggő: van, aki tud kompromisszumot kötni, és odafigyel a párja érzéseire, de van, aki idővel otthon sem tud kibújni a keménykedésből.

parkapcsolat

Szorongó férfi

A különbség, ha nem vigyázunk az összhangra és a szerelemre, az élet minden területén meg fog mutatkozni, a hétköznapokra alaposan rányomhatja a bélyegét. Előfordulhat, hogy a nő észre sem veszi párján, mennyire bántja őt, ha a fizetéséből nem futja egy külföldi utazásra. Szervezete azonban egy idő után reagál a belső bizonytalanságra: a szorongás már látványos lehet, ami a nőtől is eltávolíthatja a férfit.

A gondok orvoslásának egy módja van: ha van elég szeretet és odaadás, a dolgokat meg kell beszélni! Mindenekelőtt egymással, és nem magunkban vagy a barátoknak puffogni a probléma miatt. Szakértők szerint ezekben az esetekben nem elsősorban egzisztenciális, hanem párkapcsolati problémáról van szó. Ha ugyanis a férfi egyébként sem állt a helyzet magaslatán önbizalom terén, a párja nagyobb keresete csak tovább ront a saját önértékelésén.

A nő pedig attól, hogy több pénzt visz haza, ne vegye fel egyben a nadrágot is, maradjon nő, mert különben a férfi már nem tud akként tekinteni rá! Ha a munkahelyen mást is várnak el tőlünk, otthon igyekezzünk megtartani a hagyományos szerepeket, így jó eséllyel őrizhetjük meg a jó párkapcsolatot!

Forrás: https://napidoktor.hu/index