Visszamászunk a fákra?

A történelem folyamán az ember már mindenhol megvetette a lábát. Meghódítottuk a szárazföldeket és óceánokat egyaránt.

Lépten-nyomon egymásba botlunk és valljuk be, sokért nem adnánk, ha néha csak mi lennénk a Föld kerekén.

Annyira elszaporodtunk, hogy most már mindenütt jó, de egy fa tetején a legjobb.

A lombházak nem annyira új keletűek, mint ahogy azt némelyek gondolják. Pápua Új-Guinea lakói nagy előszeretettel rendezkedtek be több méter magasan, a fák menedékében. Persze a bennszülöttek keze műve igazán nem számít a kényelem forrásának, de számukra tökéletesnek bizonyult.

Eme praktikus építmények manapság nem azt a célt szolgálják, hogy vadállatmentes környezetben térjünk nyugovóra, sokkal inkább az érintetlen, anyatermészet kedvelőinek kínálják őket továbbfejlesztett verzióban, bár itt meg kell jegyeznünk, kissé borsos áron.

ház

Abban az esetben, ha valamelyikünk megkívánná a gyermekek, kert végében összetákolt játékviskóját, nincs más dolgunk, mint keresni egy olyan céget, ami kifejezetten lombházak építésére szakosodott. A szakértők első és egyben szinte legfontosabb feladata, hogy találjanak egy olyan fát, ami minden szempontból megfelel a beköltözésre. A válogatásnál figyelembe veszik, hogy mekkora igényeink vannak a szobák, illetve a terasz méretét illetően.

Ezt követően elkezdődik a munka, az építkezéshez és a házikó rögzítéséhez csak természetes anyagokat használnak, és semmiképpen nem kalapálnak rozsdásodó vasszögeket a kiszemelt fa törzsébe.

Amint „átvettük a kulcsokat”, kezdődhet a móka a lombok között. Mindenképpen legyen a felszerelésünk része egy messzelátó, egy jó könyv, valamint egy termosz forró kávé vagy tea. Kiülve a teraszra, hipp-hopp észrevesszük, hogy megáll az idő, a legapróbb dolgok hatalmasra nőnek a szemünkben, és az élet nagynak hitt gondjai eltörpülnek majd.

Forrás: