Az a csodálatos almaecet – de valóban működik? – 1.rész

Az almaecet hatásait számos esetben dicsérik. Fogyásra, az emésztés könnyítésére, a vércukorszint csökkentésére is ajánlják, hogy csak néhányat említsünk. Mi mindenre jó azonban és miben a leghatásosabb?

Mi az almaecet tulajdonképpen?

Ecetsavas oldat, amely sok tápanyaggal rendelkezik. Az almából származó lé az alapja – más ecetekkel szemben azonban valószínűleg enyhébb íze és illata miatt népszerűbb.

Mi mindenre használható? Mi az, amire ne próbáljuk ki? Lássuk az almaecet tulajdonságait!

1.Fogyaszt?

Egy tanulmányon belül túlsúlyos emberekkel itattak a kutatók 30-60 milliliter almaecetet,  más folyadékkal higítva, s ők valóban gyorsabban veszítettek súlyukból, főként ami a hasi zsírt illeti. Nincs azonban bizonyíték rá, hogy a sok ecet fogyasztása nagy mennyiségű kilóvesztéssel járna.

2.Csökkenti a vércukrot?

Egyes diabéteszeseknél az almaecet segít kontrollálni a vér glükóz szintjét evés után – ahogyan az átlagos vércukorszintet is. Pár teáskanálnyi almaecet, vízben oldva evésidőben a legjobb. A magas vércukorszint idővel szívproblémákhoz, stroke-hoz és vaksághoz vezethet.

3.Kontrollálja az inzulint?

Az almaecet segíthet az inzulinszint csökkentésében evés után. Sejtjeinknek szükségük van erre a hormonra, hogy a vérből glükózt vegyenek fel az energiáért. Ám ha túl sok inzulin túl gyakran szabadul fel, a szervezet már nem lesz érzékeny rá – ez az inzulinrezisztencia állapota, amely 2-es típusú diabéteszhez vezethet vagy súlyosbíthatja azt.

4.Harcol a baktériumokkal?

Az almaecet – és bármely ecet – savas tartalma miatt elpusztítja a baktériumokat. Leginkább az ételeken működik, például a salátánk megtisztításához is használhatjuk. Vágás, seb fertőtlenítéséhez nem igazán ajánlott. A sav miatt meg is sértheti a bőrt.

5.Korpátlanít?

Régóta jó tanács a hajat átöblíteni almaecettel, a hámlásos fejbőr ellen. Határozott bizonyíték ugyanakkor nincs rá, hogy az ecet megöli az élesztőgomba baktériumokat vagy a gombát, vagy eltávolítja a samponmaradványokat, esetleg savasabbá teszi a fejbőrt.

6.Jó tetvek ellen?

Egyesek úgy vélik, az ecet jó módszer arra, hogy megszabaduljunk a tetvektől, de a tudományos álláspont szerint az ecet a legkevésbé hatásos az egyéb otthoni praktikákat nézve.

7.Medúza csípés ellen?

Egy üveg ecet jól jön, ha a tengerparton medúzacsípés veszélyének vagyunk kitéve. Gátolja a medúzasejteket, azaz nematocisztákat, melyek mérget bocsátanak ki és sebet okoznak. Otthon forró vízzel is mossuk le a csípést!

8.Fehéríti a fogat?

Az ecet fehéríthet, de nincs túl jó hatással a fogzománcra, mely védi a fogunkat. Sőt, jobb, ha ecet fogyasztása után 30 percet várunk és csak ezután mosunk fogat. Használjunk inkább fehérítő fogkrémet.

9.Egészséges gyomor?

Az almaecet sűrűjét tartják a leghatásosabbnak egészségügyi szempontból, mivel az élő baktériumok probiotikumként viselkednek – de erre sincs igazán tudományos bizonyíték.

A cikket folytatjuk.

Forrás: https://napidoktor.hu/index.php