Mély hangban a bizalom!

Az ontarioi McMaster Egyetem kutatói egy kísérlet során arra a következtetésre jutottak, hogy az emberek többsége jobban kedveli a mély hangú politikusokat, mivel a mélyebb hanghoz hatalmat és dominanciát társítanak, ezért egy ilyen személyt könnyebben fogadnak el vezetőjüknek.

A kísérlet során a szakemberek korábbi amerikai elnökök archív felvételeit manipulálták oly módon, hogy mindegyikük beszédéről készítettek egy mélyebb és egy magasabb hangú verziót, majd felkértek több mint száz embert, hogy értékeljék a hallottakat.

A megkérdezettek egyértelműen a mélyebb hangú változatokat preferálták, ami megegyezik egy korábbi tanulmány eredményével, mely során a kutatók kimutatták, hogy 1960 és 2012 között valamennyi Egyesült Államok-beli választást a mélyebb hangú jelölt nyerte meg. 2012-ben pedig Obama bársonyos hangja lett a befutó.  Obama lett Franklin D. Roosevelt óta az első demokrata elnök, aki kétszer nyerte el a többségi szavazatokat.Második elnöki ciklusának letöltése után már nem indul a 2016-os amerikai elnökválasztáson.

hangszigetelés

Cara Tigue, a tanulmány készítője, elmondta, hogy az evolúció során őseink számára igen fontos volt a megfelelő vezető kiválasztása, mivel akár a túlélésük is múlhatott az illető személyén. Valami hasonló zajlik most, a 21. században is. David Feinber, az Egyetem pszichológia professzora hozzátette, hogy az emberek nem csupán azért választanak mélyebb hangú személyeket, mert vonzóbbnak, hanem azért is, mert jobb vezetőnek gondolják őket.

Sue Lovegrove angol pszichológus ezt még azzal egészítette ki, hogy a magasabb hang érzelmesnek és kevésbé megbízhatónak hangzik az emberek számára, ezért a politikusok többsége – például Margaret Thatcher is – fontosnak tartotta, hogy beszédtréningen vegyen részt, ahol a hangmagasság elsajátítása mellett azt is megtanulják, mikor tartsanak szünetet, és hogyan hangsúlyozzanak.

Forrás: https://napidoktor.hu/