10 virág, de nem a szemnek, hanem a gyomornak

Tudjuk, hogy a virág szép, de egészséges is. Elfogyasztva természetes gyógymód számos nyavalyára.

Aki a virágot szereti, rossz ember nem lehet – tartja a mondás. Az igazság viszont az, hogy aki a virágot megeszi, beteg sem lehet. Nem is gondolnánk, hogy a vázába tett illatozó csokrok természetes gyógymódot jelentenek köhögésre, lázra, ekcémára, a gyulladt torokra vagy akár a fejfájásra is. Vegyük sorra, mit tömjünk magunkba.

Ibolya

A lila színben pompázó virág édes íze miatt torták és más desszertek különleges kiegészítője lehet kandírozva vagy nyersen. Gyümölcskoktélok ízvilága szintén megbolondítható az ibolya virágával. gyógyhatását tekintve bevethető az álmatlanság, köhögés, hörgőhurut és a fejfájás csillapítására. Ízletes gyógytea főzhető belőle.

ibolya

Kakukkfű

A fűszerként elterjedt gyönyörű növény a megterhelő, nehéz ételekbe keverve tudja igazán kifejteni gyógyító erejét. A kakukkfű virága és levele természetes gyógymód a gyomorbántalmak enyhítésére. Javítja az étvágytalanságot, görcsoldó és szélhajtó, illetve meghűléskor sem szabad róla megfeledkezni.

Kamilla

Az egyik legismertebb gyógynövények egyike. A kamilla virágából főzött tea közismert gyógymód a megfázás kezelésére. Forró vízbe áztatott kamilla illatát mélyre szívva tisztítja a légutakat és megnyugtatja a beteg szervezetet. Természetes gyulladáscsökkentő módszer évtizedek óta.

kamilla

Kapor

A virága mellett a kapor minden része felhasználható és jótékony hatással van a szervezetre. A magyar konyha jól ismert fűszere, melyet főzelékbe, mártásokba szívesen felhasználunk. Természetes gyógymód a fogínygyulladás, hányinger, felfúvódás és emésztési problémák kezelésénél.

Hibiszkusz

A világ több pontján ismert virág, mégis nagyon eltérő a felhasználása. Mexikóban fűszer, Szenegálban szirup, míg nálunk többnyire gyógytea formájában fogyasztjuk. A hibiszkusz C-vitamint rejt magában és főként a gyulladt torokra és köhögés csillapítására ajánlott elszürcsölni belőle.

hibiszkusz

Fehérmályva

Kiváló gyulladáscsökkentő hatású a szervezet szinte minden területén. A gyomor-, vastagbél vagy a száj gyulladására egyaránt természetes gyógymód. Emellett főzetét húgycsőgyulladás és gyomorpanaszok enyhítésére ajánlják.

Kankalin

Asztma, köszvény, vagy keringési rendellenesség kezelésére régóta használja a népi gyógyászat. A virág szirmaiból készült gyógytea nagyon elterjedt egész Európa területén, sőt az angolok előszeretettel használják fel a boraik ízesítésére.

Hárs

Méze híres szinte minden környéken. Teába keverve is kifejti gyógyhatását, de a virágból készült főzetek és teák talán még intenzívebben. Közvetlenül virágzás után kell gyűjteni majd rögtön szárítani, azt pedig később kedvünkre alkalmazhatjuk bántalmaink gyógyítására. Tisztítja a vesét, kezeli a reumát és a köszvényt, emellett orvosolja a légzési nehézségeket és a köhögést.

árvácska

Árvácska

Ez a bájos kis virág nem csak a kertben mutat szépen. Teát készítve belőle értisztító és vérnyomáscsökkentő hatása szintén megtapasztalható. Gyönyörű és színes szirmaival szívesen díszítenek salátákat, édességeket, de levesekben is egyre gyakrabban jelenik meg a tarka virág.

rózsa

Rózsa

A szerelem virága nem a szívet gyógyítja. Helyette fertőtlenítésre vagy borogatást készítve, a fáradt szervezet megnyugtatására használjuk.  Jól ismert gyógymód a hasmenés megszüntetésére, vagy mézzel összekeverve a szájban elszaporodó baktériumok ellen. Akár pici babáknak is elkészíthető.

Forrás: