Féltékenység – Felfal a zöld szemű szörny

A féltékenység természetes emberi tulajdonság, mindannyian átéltük már legalább egyszer. De vajon mit nevezünk egészséges féltékenységnek? Mikor válik a “szikrát ébren tartó”, pozitív, építő jellegű érzés romboló rögeszmévé? Vajon hol a határ?

Néha teljesen normális
Ha magunkba pillantva arra ébredünk, hogy féltékenyek vagyunk, aggódunk, hogy vajon a párunk valóban hűséges-e, kitart-e mellettünk, ez teljesen normális érzés. Csupán arról árulkodik, hogy valóban kötődünk a másikhoz, és aggódunk, hogy esetleg elveszíthetjük. Viszont van az a pont, ahonnan ez az aggodalom már kórosnak tekinthető.
Mindketten szenvednek
Ha minden ok nélkül, alaptalanul aggódik valaki, és ez szinte az egész életét – és persze a párjáét is – megmérgezi, akkor már kórosnak tekinthető az állapot?” – árulja el Dr. Almási Kitti, klinikai szakpszichológus, a Mensana Egészségközpont vezetője.

párkapcsolat

TIPP:
Az alábbi rövid teszt segítségével te is hamar megtudhatod, hogy a féltékenységed normális vagy esetleg már  kóros.
Normális vagyok?
1. Gondolkodj el azon, hogy a kapcsolatotok során hányszor bizonyosodott be a párodról, hogy egy gyanús helyzetben valóban flörtölt valakivel, esetleg megcsalt.
2. Most gondold végig, hogy hányszor kérted őt számon okkal vagy ok nélkül.
Hasonlítsd össze a két pontot, és ha nagy a differencia, akkor jó eséllyel túlzott féltékenység munkál benned. De ha nem, akkor teljesen egészséges és normális a féltés, amit a párod iránt érzel.

Forrás: https://napidoktor.hu/index