Marót Viki önbizalmát elemzi VV Peti

Szabó Péter a legtöbbeknek a VV második szériájából lehet ismerős, ám a való világ számára csak múlt, manapság önbizalmat fejleszt, életmód tanácsadóként dolgozik.

A VV nagyon jó lecke volt Péternek, elmondása szerint futott maga elől, a mosolya mögé bújt és sokszor ”túlkompenzálta” magát. Voltak sikerek az életében, de megtartani az elért eredményeket sosem tudta, mert elfordult Önmagától. Félt attól, hogy megismerje valódi énjét és pont emiatt maradt le a lényegről, az igazi értékekről. Miután elindult az önismereti folyamat már kezdte másként látni saját magát. A változáshoz önfegyelem és kitartás szükséges.

A változáshoz, a céljaink eléréséhez először sokszor csak egy papír és egy toll kell, amivel lejegyezhetjük a bennünk rejlő dolgokat. Életünk során nagyon fontos az önismeret, hiszen így tudunk célokat kitűzni magunk elé, valamint a személyiségünkkel tudjuk magunkat eladni. Sokan beleesnek abba a hibába, hogy az egyszerűbb utat választják, azaz nem saját maguk megismerésére törekednek, hanem másokkal azonosulnak.

A meghívott vendégek egyike Marót Viki volt, aki exhibicionista előadóművészhez képest meglehetősen szégyenlősnek vallja magát. Ez a fajta visszahúzódás leginkább magánéletében jellemző. A színpadon önfeledten, magabiztosan mozog és ezt a hétköznapokban szerénységgel, visszahúzódással és leginkább szégyenlősséggel kompenzálja. Viki szerint a hétköznapi színes öltözködéssel takarózik, és talán ezzel fedi el valódi, szégyenlősebb énjét.

Szabó Péter szerint Marót Viki a magánéletben azért is szégyenlős mert nem akarja, hogy a színpadon megismert sikeres, karakteres és erős nő képe a valóságban megdőljön. Talán emiatt öltözködik színes ruhákba, hogy megjelenésével kompenzáljon valamit. Az elmélet valószínűségét Marót Viki is alátámasztotta.

Hogy milyen személyiséggé fejlődünk, nagyban befolyásolja azt a környezetünk, szüleink, barátaink, a neveltetésünk, de még az is, hogy milyen könyveket olvasunk. Ha életünk során sok tiltásba botlunk, akkor az frusztrál minket. Ha hirtelen ér minket siker, akkor elbódulunk tőle és nem is vesszük észre, hogy minek köszönhető, hogy elértük azt, így sokkal nehezebb tanulni belőle, megtartani a siker állapotát. Az önismeret elérése napi szintű munkát igényel, minden nap szükséges magunkkal foglalkozni. Az erényeink és mindenféle tulajdonságunk ugyanis velünk születtek, csak a társadalmi normák miatt elfeledkezünk róluk. Ezeket kell visszahozni különböző önismereti tréningek révén. El kell minden nap mondani magunknak, hogy szeretjük önmagunkat. Ezzel a gondolattal nem becsapjuk magunkat, csupán meg kell tanulni elfogadni saját személyiségünket.

Forrás: