„A vírus laborban keletkezett” – Koronavírus tévhitek és az igazság 1. rész

A nyájimmunitástól a meleg vízen át a negatív tesztig

Mióta csak tart a koronavírus-járvány, egyre-másra bukkannak fel a vele kapcsolatos tévhitek. Fontos tudni, mi az, ami ezek közül teljesen valótlan, s ezzel szemben mi az igazság.

Tény, hogy a koronavírus-járvány hatalmas csapásként nehezedett a világra 2019 végén, majd 2020 elején, s tart azóta is. Számos tévhit látott vele kapcsolatban napvilágot, amely azonban sem a szakemberek, sem az orvosok dolgát nem könnyíti meg.

Lássuk, melyek a leggyakoribbak.

1. Tévhit: a koronavírus laboratóriumban jött létre.

Valóság: a tudósok még mindig keresik a Covid-19 eredetét, de annyi bizonyos, hogy nem laboratóriumban készítette el valaki. A vírussal kapcsolatosan végzett tanulmányok alapján a vírus denevérek körében kezdődhetett, s ezután fejlődött odáig, hogy az emberre is átterjedjen.

Fotó: MTI/Illyés Tibor

2. Tévhit: a koronavírus vakcina nem biztonságos, mert a gyógyszercégek gyorsan fejlesztették ki.

Valóság: mivel globális járvány kellős közepén vagyunk, a gyógyszergyártók sok időt és pénzt öltek bele abba, hogy minél gyorsabban előállíthassák a Covid-19 oltásokat. Ez azonban nem jelenti azt, hogy nem biztonságosak. Minden vakcina szigorú tanulmányokon és engedélyeztetésen megy keresztül, hogy a szakemberek biztosak legyenek abban: működik és biztonságos.

3. Tévhit: a vakcina koronavírusossá tesz.

Valóság: egyetlen engedélyezett vakcina sem tartalmaz élő vírust, amely Covid-19-et okozna. Az oltás tehát nem betegíthet meg bennünket.

4. Tévhit: nem lehetek terhes vagy nem maradhatok az, ha felveszem a vakcinát.

Valóság: ez a mítosz körbejárta a közösségi médiát, állítva, hogy a Covid-19 oltásból származó antitestek kapcsolódnak a méhlepény fehérjéihez és megszüntetik a terhességet. Tudományos tanulmányok ezt az ötletet nem támasztják alá, semmilyen bizonyíték nincs, amely a koronavírust összekötné a terméketlenséggel.

5. Tévhit: a „nyájimmunitás” lassítja a Covid-19 terjedését.

Valóság: az állományimmunitás azt jelenti, hogy egy populáció elegendő tagjánál alakul ki immunitás egy betegség ellen, mely megakadályozza annak terjedését az egész populációban. Ahhoz, hogy ezt a nyájimmunitást elérjük, az emberek 70 százalékának el kell kapnia a vírust. Ez több millióval emelné a megbetegedések és a halálesetek számát, s elképesztő nyomás nehezedne a kórházakra, valamint a gazdaságra. Ráadásul, az immunitás csak 3-9 hónapig tart. A szakemberek az oltást javasolják.

6. Tévhit: a vitaminok és az ásványi anyagok képesek gyógyítani a koronavírust.

Valóság: a D- és a C-vitamin, valamint az ásványi cink valóban fokozhatja immunrendszer működését és védelmet nyújthat a vírusok ellen. Ez főleg azokra az emberekre vonatkozik, akiknél hiány van ezekből a kiegészítőkből. Bizonyíték azonban nincs arra, hogy a koronavírus gyógyítására vagy kezelésére használhatók ezen kiegészítők, ha valaki már elkapta a betegséget.

7. Tévhit: Igyunk meleg vizet – kiöblíti a koronavírust a torokból.

Valóság: bár a víz létfontosságú általános egészségi állapotunk szempontjából, semmi sem támasztja alá azt az elképzelést, hogy a meleg víz ivása védelmet nyújt a koronavírus ellen. Arra tökéletes, hogy megnyugtassa a torkot és enyhítse a köhögést, ha már betegek vagyunk. No és persze mossunk vele kezet!

Koronavírus: 4 tévhit a betegség kezelése kapcsán

 

Forrás: https://napidoktor.hu/index.php


3 hozzászólás

  1. Deres Flora

    Valóban sok a tévhit, de sajnos naponta más az igazság is. Véleményem szerint az igazság odaát van. “Fogalmatlanok ” vagyunk, beleértve a tudósokat, orvosokat is. A kórházi protokoll nem vált be, mikor veszik már észre? Kísérletezés folyik sajnos. Az intenzív osztályokról kikerül valaki egyáltalán élve? Lélegeztetőgép, tüdőembólia, légmell, halál. Az oltásokrók, vakcinákról inkább ne is beszéljünk! Sokkal több idő kell ahhoz, hogy a tapasztalatok alapján véleményt lehessen róluk alkotni…

  2. Szücs Istvánné

    Már annyi mindent olvastunk, hallottunk a vírusról, annak keletkezéséről, pro és kontra, csak kapkodjuk a fejünket, kinek mit kellene elhinni. Ráadásul tudjuk, hogy általában nem a valóságot közlik velünk, a statisztikával meg úgy vagyok, én is csak azt hiszem el, amit én hamisítottam!

  3. Mandula Z

    Na, ezt a cikket sem egy hozzáértő írta, csak összecsipegetett infókat innen onnan. A 2es tevhittel kapcsolatban azt szeretném tőle megtudni, hogy a kifejlesztését vakcinahoz szükséges 5-10 éves kísérleti időszakot hogyan sikerült megvásárolni a gyogyszergyartoknak, támogatóknak, tudósoknak. Csak nem feltalálták közben az időutazást is?