Ezek a gyógyteák támogatják az alvást

A gyógyteák ősidők óta segítenek, és szinte minden bajra van egy főzet, ami enyhíti a tüneteinket, és támogatja a jobb közérzet elérését.

Lássuk a nyugtató, alvást támogató gyógynövényeket:

Kamilla (orvosi székfű, Matricaria recutita)
Gyógyír a gyomornak és a léleknek egyaránt.A kávé hatása jótékony is lehet, ha a megfelelő személynél, a megfelelő módon és adagban alkalmazzuk. A kávé ugyanis  – megfelelően alkalmazva – gyógynövény. Ismerkedjünk meg a kávé gyógyhatásával, valamint az esetleges ellenjavallatokkal.

Tudtad, hogy a kávé gyógynövény is? Így használd gyógyhatásai miatt

Enyhe nyugtató hatású tea, a benne levő olajak ellazítják a gyomor simaizmait. Napi három csésze segít a gyomorrontáson, az irritábilis bél szindrómán és a kolitiszen. A legjobb a tiszta kamillavirágzat, ebből csészénként 1 evőkanállal kell leforrázni. Krónikus betegségeknél két hónapon át alkalmazzuk.

kamilla
Citromfű (Melissa officinalis)
Szorongásoldó, nyugtató.

Ez a friss citromos aromájú gyógynövény kiválóan csökkenti a feszültséget, szorongást. Elalvás előtt egy csésze biztosan elálmosít. Használható friss vagy szárított formában egyaránt, egy evőkanálnyit forrázzuk le egy csésze forrásban levő vízzel.

citromfű

Golgotavirág (Passiflora)
Nyugtató, altató hatású.

A növény valamennyi része bizonyítottan nyugtató hatású anyagokat tartalmaz. Elsősorban álmatlanság és szorongás ellen ajánlják. Csészénként 1 teáskanál szárított növényt használjunk.

Rozmaring (Rosmarinus officinalis)
Fejfájás csillapítására.

Ez az illatos fűszer- és gyógynövény nemcsak a sülteknek ad jó ízt, de a stressz által kiváltott fejfájást is csillapítja, mert értágító hatású. 1 teáskanál szárított rozmaringot öntsünk le 1 csésze forró vízzel.

Zsálya (Salvia officinalis)
Éjszakai verítékezés ellen.

A csirke töltelékének oly finom zamatot adó zsálya csökkenti vagy meg is szünteti az éjszakai verítékezést. Négy púpozott evőkanál szárított zsályát öntsünk le egy csésze forró vízzel. fedjük le, és hagyjuk állni legalább négy órán át.

Képek: Health.com

Forrás: https://napidoktor.hu/index