No és hogy vágjunk bele? – Feng Shui tippek kezdőknek

Érdekel bennünket az ősi módszer, mellyel közérzetüket és jólétünket jelentős mértékben javíthatjuk? A Feng Shui  könnyen használható bármely helyiségben, az elveket azonban mindenképp ismernünk kell hozzá.

A Feng Shui csodákra képes, ha jól használjuk

Sokan érdeklődnek iránta és igyekeznek otthonukat az elvei szerint kialakítani, elősegítendő a jótékony energiák szabad áramlását. S noha e ősi módszer meglehetősen összetett, egyszerűen el lehet magyarázni, könnyen megérthetők alapvető útmutatásai.

Ezek az Öt elem elve, a Yin és Yang Feng Shui – megértése és elvei -, valamint a Chi, azaz a Feng Shui univerzális energia-alapelve.

Ám még ezek tökéletes megértésére sincs szükség ahhoz, hogy elkezdjük otthonukban alkalmazni ezeket. Íme néhány egyszerű Feng Shui tipp kezdőknek, melyeket máris saját szolgálatunkba állíthatunk otthonunkban, jobb minőségű energiát érve el ezzel.

feng-shui3

Hol van leginkább szükség a segítségre?

Ha kezdők vagyunk, az első dolog, amit tehetünk, hogy beazonosítjuk, otthonunk mely területe szorul leginkább segítségre. Lehet, hogy remekül érezzük magunkat a konyhában és a nappaliban, ám a hálószoba, a fürdő és a vécé meglehetősen elhanyagolt.

A Feng Shui-ban a házat úgy kell tekinteni, mint egy egész lényt, amelynek minden része kapcsolódik a másikhoz.

A jó Feng Shui létrehozásához otthonunkban – mindegy, hogy ismerjük-e a főbb elveket vagy sem -, először azonosítsuk a területeket, amelyekre több figyelmet kell fordítanunk. Majd pedig határozzuk meg a szükséges lépéseket, hogy javítsuk ezen részek kisugárzását, hangulatát.

Sokan egyszerűen ignorálják azokat a helyeket, amelyek több munkát igényelnének, így például a vécét, a mosókonyhát és a garázst.

Tekintsük egy egésznek otthonunkat, ne legyenek elhanyagolt területek! Értsük meg, hogy ezek a részek előbb-utóbb szétterjesztik a negatív energiát az egész házban.

Készítsünk Feng Shui-tervet otthonunkra nézve. Mely részeit kell egy kicsit átalakítanunk, hangulatosabbá, rendesebbé, tisztábbá tennünk? Hogyan nézne ki akkor, ha valóban elképzeléseink szerint festene? Határozott szándékkal és kitartással a harmonikus otthon – csodálatos energiákkal – csupán egy karnyújtásnyira van tőlünk.

feng-shui

Feng Shui tippek kezdőknek

Lássuk, mit térképezzünk fel elsőként.

1. Ajtóval kapcsolatos változtatások: vajon a főbejárat egy vonalban van a hátsó kijárattal? Van lépcső, amely a fő ajtóra néz? A bejárati ajtó igen fontos a Feng Shui szempontjából, ugyanis ez az, melyen át a Chi, az univerzális energia bejut a házunkba.

2. A Chi áramlásának útja: alakítsuk ki azt a szokást, hogy időről-időre ellenőrizzük a csí áramlását otthonunkban. Mindenhová bejut az energia akadálytalanul? Vagy blokkolódik, mielőtt elérné a hálószobát? Jó energia vagy rossz energia járja át a házat?

3. Teremtsünk rendet! Persze, ezt könnyebb mondani, mint megtenni, de higgyük el, hogy a rendteremtés nem olyan nehéz, mint amilyennek látszik. Ezzel is az energia tökéletes áramlását segítjük elő.

Válasszuk szét a Feng Shui tippeket kezdőnek az alábbi területekre: főbejárat, nappali, hálószoba, konyha, fürdő, dolgozószoba, gyermekszoba.

Azok a tárgyak pedig, amelyekkel a Feng Shui kúrák végezhetők, az alábbiak: kristályok, szökőkút, tükrök, színek, művészet, Buddha, szerencsehozó bambusz.

Ha megvannak az alapok, amelyekre figyelmünket helyeznünk kell, ássuk bele magunkat a részletekbe is – kezdjük átalakítani az otthonunkat!

Forrás: https://napidoktor.hu/index.php