Sötét foltok, ráncosodás – az intenzív napfény hatásai és kezelésük

Bőrünk ápolására egész évben érdemes figyelmet fordítanunk, azonban a nyári hónapok után még inkább szüksége van a gondoskodásra. A sok és intenzív napfény hatására olyan kedvezőtlen folyamatok indulhatnak el, mint például a sötét foltok keletkezése vagy a ráncosodás, amelyeket érdemes még időben megállítanunk.

Ma már számos olyan készítmény közül válogathatunk, amelyek ebben a segítségünkre lehetnek, azonban kiválasztásuk során ajánlatos néhány lényeges termékjellemzőt szem előtt tartanunk.

Foto:123rf.com


Nem gondolnánk, de a bőrünkön már a húszas éveink közepén elkezdenek megjelenni az idősödés jelei apróbb ráncok, barázdák formájában, ami a belső folyamatok mellett a külső hatásoknak, úgymint az erős napsugárzásnak is köszönhető. Az erős UV-A jelentős mértékben károsítja a bőrünk feszességéért felelős kollagén rostokat, és ez áll a különböző bőrfelületeken megjelenő pigmentfoltok kialakulásának hátterében is.

 

Sokan megrettennek, amikor észreveszik magukon ezeket a jeleket, attól tartanak, hogy a folyamat végleges és visszafordíthatatlan. Szerencsére ez nem így van. Megfelelő gondos kezeléssel mind a ráncok, mind a pigmentfoltok halványíthatóak, bőrtípustól függően akár teljesen el is tüntethetőek” – tudtuk meg Verdes Ferenctől, a Florence biokozmetikumok arcápolási szakértőjétől.

A C-vitamin külsőleg alkalmazva is áldás


A C-vitamin nem a csupán a divatból használt hatóanyagok közé tartozik, hanem egy bizonyítottan hatásos összetevő. Tudjuk jól, hogy a C-vitamin, azaz más néven aszkorbinsav, egy vízben oldódó vitamin, melyet a szervezetünk nem képes előállítani, ám elengedhetetlen a szervezet megfelelő működéséhez. Szerepe van a csontok, és a kötőszövetek anyagcseréjében, továbbá védi a sejteket az oxidatív stresszel szemben. A bőrünk kollagéntermeléséhez is szükséges. A kollagén az az anyag, amely segít megőrizni a bőr rugalmasságát, így a C-vitamin elengedhetetlen a fiatalos külső megőrzéséhez.

„Az már szerencsére általános tudássá vált, hogy a megfelelő C-vitamin bevitel elengedhetetlen a megfelelő egészségügyi állapot fenntartásához, ám a bőrünk szépségének megőrzéséhez, fokozásához nem csak belülről szükséges támogatni a szervezetünket. Míg a szájon át szedhető C-vitamin a testünk egészének megfelelő működését támogatja, addig a C-vitamin szérum helyileg támogatja a bőr regenerációs és védekező mechanizmusait” – avatott be a szakember.

A C-vitaminos arcszérum visszaadja a bőr természetes ragyogását és halványítja a bőr pigmentfoltjait – beleértve a nap és az öregedés okozta foltokat is, emellett segít a pattanások eltüntetésében, az aknés bőr regenerációjában.

forrás: Pixabay

Csak természetesen!

A természetességre törekvés trendje ma már az életünk minden területén egyre nagyobb teret hódít, ez alól a kozmetikai ipar sem jelent kivételt. A bőrünk érintkezik a külvilággal, az elsőszámú védvonalunk, ezért egyáltalán nem mindegy, milyen anyagokat kenünk rá, és juttatunk ily módon a szervezetünkbe.

Törekedjünk arra, hogy a választott termék összetevői lehetőség szerint biogazdaságból származzanak és ne tartalmazzanak olyan káros elemeket, mint amilyen a parabén, a szulfát, a mikroműanyagok vagy éppen a mesterséges színezékek és illatanyagok” – fejtette ki Verdes Ferenc.

Alkotóelemek együttműködése, teljes összhangban

Az is lényeges szempont, hogy a termék összetevői egymást hatását erősítve, maximális összhangban működjenek együtt. A C-vitamin mellett számos „csodaszer” járul még hozzá a kívánt eredményhez.

Nyár után ezekre a bőrápolási szabályokra figyelj

Ilyen például az alacsony és közepes molekulasúlyú hialuronsav, amelyről kevesen tudják, hogy a víz akár 1000-szeresét is képes megkötni a bőrben, ezzel csökkentve a ráncok megjelenését és javítva a bőr textúráját. Az E-vitamin közismerten az egyik legjobb antioxidáns. Növeli a szaruréteg hidratáltságát, kisimítja a bőrt és kiegyenlíti a ráncokat. Elősegíti a sebgyógyulást és gyulladáscsökkentő hatású. Az Aloe Vera hűsítő, gyulladáscsökkentő és megőrzi a nedvességet. Kiváló pikkelysömör, bőrgyulladás, akné és leégés kezelésére is. Igazi nagyágyú az ázsiai gázló, amely késlelteti a bőr öregedését, megakadályozza a szabad gyökök károsodását és hozzájárul egészséges és üde bőr megjelenéséhez. Szintén hallhattunk már a jojoba olajról, amely védőréteget képez a bőrön és segít bent tartani a folyadékot, ezért nagyszerű hidratáló. Segít megakadályozni a bakteriális fertőzések kialakulását is.

„Két kevésbé ismert összetevőre is felhívnám a figyelmet, amelyek nagymértékben hozzájárulnak bőrünk egészségéhez. Az egyik a keserű narancs, amely hatékonyan szabályozza a faggyútermelést, bőrregeneráló és frissítő hatású. Élénkebbé és tónusosabbá teszi a bőrt. A másik pedig a varázsmogyoró. Szintén természetes antioxidáns, és az egyik legjobb pattanás elleni szer. Egyrészt azért, mert eltávolítja a felesleges zsírokat és a szennyeződéseket a bőrről, másrészt összehúzza a pórusokat, így azok nem tömődnek és fertőződnek el, vagyis sokkal kevesebb új pattanás keletkezik” – ismertette a Florence biokozmetikumok arcápolási szakértője.

Forrás: Napidoktor.hu