Ha kirúgsz valakit, járj el óvatosan!

Ha valakinek el kell bocsátania egy kollégáját, az jobban teszi, ha olyan módon csomagolja az elbocsátó szép üzenetet, amely a lehető legkevésbé válthat ki negatív reakciót az érintettből.

Paul Harvey a New Hampshire Egyetem menedzsment professzora szerint nem csupán arra érdemes figyelni, hogy az elbocsátott kíméletesen essen át a rossz hír közlésén, de az is fontos, hogy tudjuk, kivel állunk szemben azaz, ne kerülje el figyelmünket, hogy a kirúgás előtt álló munkaerő ellenséges attribúciós attitűddel rendelkezik, vagy sem. A professzor szerint emellett nagyon fontos, hogy a vezetők értsék beosztottjaik személyiségét.

2024

Az ellenséges attribúció annyit tesz, hogy valaki hajlamos-e másokat okolni szinte bármilyen negatív előjelá változásért az életében. Az ilyen emberek felismerése viszonylag egyszerű: soha nem vállalnak felelősséget a tetteikért, gyakran keresnek bűnbakokat és sokszor dühbe gurulnak.

Az ilyen emberek leépítésekor az angol szakember szerint az a legfontosabb, hogy a lehető legpontosabban közöljék velük, miért került sor a leépítésükre, és miért éppen ők kerültek az elbocsátandók közé más esetben az üldöztetésükbe vetett téveszméiket erősítené az elbocsátásuk is.

Forrás: