Az arcunk megmutatja hol a baj a testünkben – ezekre érdemes figyelni

Érdemes néha alaposan megvizsgálni az arcunkat. Nagyon sokat megtudhatunk arról, hogy mi minden megy végbe a testünkben, és hogy mennyire vagyunk egészségesek.

Nem kívánatos szőrszálak

Ha a nők szokatlanul sok, illetve erős szőrzet növekedését tapasztalják az arcukon, akkor ez hormonális problémákra utalhat. Sokszor jelzi a mellékvese által termelt hormonok zavarát, és lehet policisztás ovárium szindróma (PCOS) tünete is, különösen, ha menstruációs zavaraink vannak. Ilyenkor mindenképpen forduljunk orvoshoz.

A 2-es típusú cukorbetegség gyakran lappangva alakul ki, és csak akkor derül rá fény, miután már súlyos szövődményeket okozott.

Viszket a bőre, vörös az arca? – Elmondjuk mi okozhatja

A kiütés az egyik leggyakoribb tünet, amely a bőrünkön jelentkezhet. Korra és nemre való tekintet nélkül bárkit érinthet. Mivel nagyon sok betegség, probléma és jelenség állhat a hátterében, a gyógyítására alkalmazott terápia is igen sokféle lehet. 

Foto:123rf.com

Aknés bőr, pattanások

Sokszor jelzik, hogy nem táplálkozunk megfelelően. A bőrproblémák gyakran csökkennek, illetve megszűnnek azoknál, akik alacsony glikémiás indexű étrendet kezdenek követni, vagyis kizárják a táplálkozásukból a fehér lisztet, a cukrot és a feldolgozott élelmiszereket. Diagnosztizálatlan laktóz- vagy gluténérzékenység is okozhat pattanásosodást.

Sötét karikák a szem alatt

Nemcsak alváshiány eredményezheti, hanem valamilyen ételallergia, -intolerancia is. A szemek körüli bőr besötétedése gyakran jelzi, hogy olyasmit eszünk, ami nem tesz jót a testünknek. Ilyenkor érdemes bizonyos ételcsoportokat, mint a glutén, a tejtermékek vagy a tojás 10-10 napra kizárni az étrendünkből, és figyelni, hogy javul-e a karikásodás.

Foto:123rf.com

Apró pöttyök, kiütések

Lehetnek úgynevezett keratózis pilárisz nevű bőrbetegség tünetei, amely jelzi, hogy nem jut a szervezetünkbe elég cink, A-vitamin vagy esszenciális zsírsav. Együnk sok halat, tökmagot, lenmagot, sötét színű leveles zöldeket, tökmagot, édesburgonyát, és ha a tünetek nem javulnak, forduljunk orvoshoz.

Foto:123rf.com

Cserepes ajkak

Jelezhetnek cink-, illetve niacinhiányt is. Együnk több tökmagot, halat, csirkét, csicseriborsót, mogyorót és gombát!

Kirepedezés, sebek a szájszegletben

A tünet B-vitamin hiányra utalhat, ami szerencsére könnyen korrigálható B-vitaminban gazdag ételek fogyasztásával. Együnk sok sötét színű leveles zöldet, babot, csirkét. Hogy a B-vitamin felszívódását megkönnyítsük, kombináljuk őket hüvelyesekkel, zöldségekkel.

Forrás: livestrong.com

Forrás: https://napidoktor.hu/index