Így válassz új közösséget a gyermeked számára!

Idén is keresik az Év bölcsődéjét

A bölcsődébe szoktatás minden gyermek és szülő életében óriási mérföldkő. Ilyenkor kerül a család szeme fénye először közösségbe, és ez bizony nemcsak a csemete számára óriási próbatétel.

A megfelelő intézmény kiválasztását hosszú folyamat előzi meg, és akkor igazán tökéletes a helyzet, ha a beilleszkedés után a bölcsődei gondozók akár tiszteletbeli családtagokká válnak. Szívesen meghálálná jelképesen a kisgyermeknevelők fáradhatatlan munkáját? Most megteheti a Sudocrem kezdeményezésének köszönhetően, Az Év Bölcsődéje díjjal!

A megfelelő bölcsőde kiválasztásánál fontos, hogy a szülők alaposan körbejárják a témát. Érdemes ellátogatni a nyílt napokra, ahol megismerkedhetnek a csemetéjük leendő nevelőivel, valamint bepillantást nyerhetnek az intézmény mindennapjaiba. Ám az egyik legfontosabb szempont a gondozó személye, amely a gyermekünknek nagy támogatást adhat a beszoktatásnál, illetve a közösségben töltött idő során.

Nem könnyű döntést hozni, így Vida Ágnes gyermekpszichológus néhány szakmai meglátással segít az éppen választás előtt álló szülőknek.

A kisgyermekek megfelelő fejlődéséhez családias környezetre, biztonságos kötődésre és az életkorának megfelelő változatos élményekre, játékokra van szüksége. Így a leendő nevelők megismerése elengedhetetlen. A gyermek akkor érzi jól magát a bölcsődében, ha biztonságot adó környezetben van, amelynek kulcsa a kisgyermeknevelőkkel lévő bensőséges kapcsolat. Ezt szem előtt tartva érdemes meghozni a döntést az intézmény kiválasztásánál” – hívja fel a figyelmet Vida Ágnes.

Vida Ágnes

Miután a szülők megtalálták a megfelelő bölcsit a gyermekük számára, jön a következő lépcsőfok: a beszoktatás. Ezt megelőzően javasolt többször elsétálni a bölcsőde környékére és felkészíteni a csöppséget, hogy hova fog járni.

A beszoktatás sikere azonban nagyban múlik azon is, hogy milyen korábbi társas élményei voltak a kisgyermeknek. Ha gyakran vitték közösségbe más gyermekek közé, illetve vigyázott rá más felnőtt, nemcsak a szülei, akkor könnyebben megbarátkozik a bölcsődével. Kutatások szerint a lányoknál már 8-9 hónaposan, a fiúknál pedig 1 éves kor után lehet megkezdeni a beszoktatást, másfél éves kor után pedig már nem okoz maradandó viselkedésbeli és pszichés problémákat a bölcsőde” – vallja a szakember.

A bölcsődék fontosságára és az ott dolgozó kisgyermeknevelők áldozatos munkájára szeretné ráirányítani a figyelmet a Sudocrem most indult online kampányával. A márka hivatalos Facebook-oldalán található linken (https://www.facebook.com/sudocremmagyarorszag/) minden szülő, nagyszülő és hozzátartozó jelölheti a kisgyermeke intézményét 2019. október 24., 12:00-ig, majd 2019. november 8., 12:00-ig szavazhat Az Év Bölcsődéje címre. A nevezéseket az alábbi Facebook-linken elérhető applikációban várják: https://p.antavo.com/Fdy/?fbclid=IwAR0MMy-gxmgv1b1ug_mMNaC3x7fa77yxQmdpei901CJYC-POCoUoboKWhQI

Forrás: https://napidoktor.hu/index