A leggyakoribb nyári balesetek – és megelőzésük!

A Központi Statisztikai Hivatal 2014-es adatai szerint a magyarok tavaly összesen körülbelül 6 millió alkalommal tettek többnapos látogatást külföldön, valamint az év első kilenc hónapjában a többnapos belföldi utazások száma elérte a 11 milliót. Mind a belföldi, mind a külföldi utazások száma emelkedett az előző év ugyanazon időszakához viszonyítva. A MetLife Biztosító tapasztalata alapján a nyaralás alkalmával a leggyakoribb gyerekeket érintő betegségek a hasmenéses megbetegedés valamint a napégés, míg balesetek esetében a csonttörés, zúzódás és a vízparti balesetek.

A KSH 2014-re vonatkozó statisztikáiból kiderül, hogy az előző évben 3,4 százalékkal nőtt a belföldi, és 14 százalékkal a külföldi többnapos utazások száma, megelőző év azonos időszakához képest. Az országhatáron belül továbbra is a Balatonhoz utaznak legszívesebben a magyarok nyaralni, a külföldi kirándulások alkalmával pedig előszeretettel választják Ausztriát, Németországot és Csehországot, a családosok körében továbbra is népszerű célállomás még Horvátország. A nyári időszak alatt jelentősen megnőhet a gyerekeket érintő balesetek és megbetegedések száma, amelyek közül a legjellemzőbb a bakteriális fertőzés okozta hasmenés, de gyakran előfordul még a napégés és a vízparton szerzett balesetek is, tudjuk meg a 2014-től elérhető gyermek betegség- és balesetbiztosítási termékük bevezetése óta szerzett tapasztalataikra alapozva.

„Közel másfél év telt el a Junior Care elnevezésű, kimondottan a gyermekek számára kialakított biztosítási termékünk bevezetése óta. Tapasztalataink azt igazolják, hogy a szülők számára egyre fontosabb szerepet kap a váratlan helyzetekre való felkészülés ” – mondta Fehér Éva, a MetLife Biztosító Marketing és Kommunikációs igazgatója. – „Mindig sokként éri a szülőket, ha a gyermekükkel valamilyen baleset történik. Fokozottan igaz ez egy nyaralás alkalmával, amikor ismeretlen környezetben történik a baj, hiszen ilyenkor az ember sokkal inkább kiszolgáltatottnak érzi magát, mint a saját otthonában.”

gyerek jatek

Ebben a helyzetben nyújt hasznos segítséget a biztosításhoz tartozó –a hét minden napján, 24 órában elérhető– Orvosi Call Center szolgáltatásunk, ahol a szülők közvetlenül szakorvoshoz fordulhatnak kérdésükkel, megnyugtató segítséget kapva a szükséges orvosi ellátás megszervezésével.

A balesetek és megbetegedések jelentős része azonban elkerülhető vagy gyorsan kezelhető lenne. Ezért fontos, hogy a szülők is tisztában legyenek a veszélyhelyzetekkel és azok kezelésével, valamint arra gyermeküket is készítsék fel. Utazás előtt minden esetben gondoskodjunk egy kisebb gyógyszercsomag összeállításáról, mely tartalmazzon kötszert, sebfertőtlenítőt, láz és fájdalomcsillapítót. Az égési sérülés utókezelésére a hűtő gél is rendkívül hatásos, és természetesen a napvédő krémnek is ott a helye a csomagban.

Mit tegyünk, ha mégis megtörténik a baj?

  • Hasmenést okozó fertőzések esetén a diéta, sok folyadék fogyasztása, só pótlás valamint probiotikum szedése javasolt.
  • Égés okozta sérülésnél azonnali vízzel történő hűtésre van szükség. Tévhit ugyanis, hogy a tejföl hatásos kezelési mód az égett felületre, ugyanis a benne található baktériumok felülfertőződéshez is vezethetnek.
  • Vízparti programok esetében, fontos, hogy előre készítsük fel gyermekünket néhány alapszabály betartásával. Gyengébben úszó gyermekek soha ne tartózkodjanak egyedül a vízben és jól úszó társaik se hagyják el messzire a partot folyóvízben, mert az áramlás könnyen elsodorhatja őket
  • Kéztörés esetén pedig első lépésként a sérült testrész nyugalomba helyezése lényeges, amely egyszerűen megtehető például egy kendővel is.

Forrás: Biztositarsmagazin.hu

Forrás: