Másfélmillió lépés Magyarországon- a Kéktúra projekt

A  Magyar Természetjáró Szövetségnek immáron 50 éve emblematikus programja az Országos Kék  Túra (OKT) szervezése, koordinálása, népszerűsítése, az útvonal karbantartása és fejlesztése.

Ennek során partnerei az érintett önkormányzatok, erdőgazdaságok, nemzetipark-igazgatóságok és helyi vállalkozók. Céljuk, hogy egy igényesen festett, látható jelzésekkel, karbantartott járófelületekkel, egységes táblarendszerrel, használható erdei bútorokkal ellátott túraútvonalat hozzanak létre.

SONY DSC

Emellett még megfelelő szálláskínálattal, helyi látványosságokkal, komplex szolgáltatást nyújtanak, hogy egyre nőjön a turistautakat használók száma. Ebben hűségesek 19. századi gyökereikhez, hiszen akkoriban a turizmus nem csupán a testmozgást, hanem az adott terület fejlesztését is jelentette.

kektura

A Kéktúra program során egy kiemelt és hét 95%-ban támogatott pályázat keretében mintegy 1964 km gyalogos, kerékpáros (adott helyeken túrasí) túraútvonal kijelölése, karbantartása és teljes szolgáltatás rendszerekkel támogatott felújítása, fejlesztése valósul meg az Országos Kéktúra a Rockenbauer Pál Dél-Dunántúli Kéktúra és az Alföldi Kéktúra nyomvonalán.

A projekt célja, hogy a három emblematikus jelvényszerző túramozgalom brandesítése, szolgáltatásfejlesztése révén a természetjárás egésze népszerűbbé váljon, még több ember számára legyen élményadó forrás, és valóságos szükséglet hazánk természeti szépségeit megismerő barangolás.

Forrás: